این جستار شامل 3 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط  hamid در 1 سال پیش بروز شده است.

زندان سلیمان


 • صدرگشت
  سرپرست کل
  صدرگشت

  زندان سلیمان یا همان زندان دیو در اطراف شهر تکاب در استان آذربایجان غربی یکی از بی نظیرترین و دیدنی ترین جاذبه های طبیعی ایران می باشد. زندان سلیمان در نزدیکی تخت سلیمان قرار دارد و برای دیدن این جاذبه ی طبیعی باید از کوهی که به نسبت مرتفع و دارای شیب تند می باشد بالا بروید ولی بالا رفتن از این کوه ارزش دیدن این جاذبه ی طبیعی را دارد.

  مسیر رفتن به این دیدنی طبیعی کشور بسیار بد می باشد و از این رو توصیه می کنیم فقط در فصول خوب و بدون بارش در این مسیر تردد کنید و در تردد در این مسیر نیز توجه داشته باشید جاده دو طرفه بوده و شدیدا هم مستعد تصادف می باشد و از این رو بیشتر از پیش احتیاط کنید.

  گفته می شود حضرت سلیمان در این گودال خیلی خیلی عمیق و بزرگ دیوهایی که تمکین نمی کردند را زندانی می کرده است و البته این مسائل افسانه می باشد و این جاذبه ی طبیعی فقط یک گودال رسوبی بسیار بسیار عمیق  و دیدنی و البته مخوف می باشد. حس ترسی که قرار گرفتن در لبه ی گودال به آدمی مستولی می کند حقیقتا غیر قابل قیاس با دیگر موقعیت های ترس آور و آدرنالین زا است.


 • hamid
  hamid

  چقدر مهيبه خدا سرم گيج رفت


 • ارمن
  ارمن

  یه جای بکر و ناشناخته ولی زیبا


 • hamid
  hamid

  من كه جرات نمي كنم واستم لبه اش

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

هرگونه باز نشر مطالب این سایت حتی با ذکر منبع منوط به کسب اجازه ی کتبی می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت به استناد قانون حمایت حقوق مولفین و مصنفین و ... .پیگرد قاطع قانونی را به دنبال خواهد داشت.