این جستار شامل 3 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط  صدرگشت در 5 ماه، 3 هفته پیش بروز شده است.

راهنمای سفر به کویر

• صدرگشت
    سرپرست کل
    صدرگشت

در تاپیک راهنمای سفر به کویر مطالب کاربردی در مورد سفر به کویر خواهید خواند. سفر به کویر فوت و فن خود را دارد. به شخصه دیدم کسی که برای نخستین بار به کویر سفر می کرد و چون اسیر کلاهبردارانی که در قالب تورهای کویر از هم وطنان کلاهبرداری می کنند شده بود و سفر بسیار بدی را تجربه کرده بود به محض رسیدن به کویر دربه در دنبال آژانسی چیز بود از کویر فرار کند.

در تاپیک راهنمای سفر به کویر شما را راهنمایی می کنیم که سفر خوب و به یاد ماندنی و البته ارزان و به دور از خزیدن در دام کسانی که در این عرصه تور پهن کرده اند داشته باشید. در مورد اینکه با تور به کویر برویم و یا خود برویم و در مورد انبوهی مسائل کویری صحبت خواهیم کرد.
    شما بپرسید تا من و دیگر دوستان که در این زمینه تجربیاتی دارند در خدمت شما باشیم و از دوستانی که سابقه ی سفر به کویر دارند نیز تقاضا داریم تجربیات خود در سفر به کویر را در این تاپیک به اشتراک بگذارند تا بقیه ی دوستان و مشتاقان سفر به کویر نیز بتوانند از تجریبات این دوستان بهره ببرند.

در این تاپیک هم من و هم دوستانی که کویر باز هستند شما را در سفر به کویر همه طوره راهنمایی خواهیم کرد تا سفری سلامت و ارزان و با کیفیت و توام با تجارب خوب به کویر داشته باشید.

• توکلی
    توکلی

سلام بر همه ی کویر دوستان قبل از هر چیز از شما بابت مطالب عالیتون و راهنمایی های شما تشکر میکنم واقعا اگر راهنمایی های شما نبود سفر ما این قدر عالی نمی شد واقعا تمامی توصیه و نکاتی که گفته بودید در سفر به کویر کاربردی بود
    من به همراه همسر و دختر چهار ساله ام چهارشنبه از تهران به سمت قم حرکت کردیم و پس از زیارت و صرف شام در قم عازم آران و بیدگل شدیم و شب رو در سوئیت های حرم امامزاده هلال بودیم که واقعا تمیز و خوب بود البته اگر کمی زودتر میرسیدیم و خسته نبودیم میشد به کویر مرنجاب بریم و شب اونجا رو ببینیم
    صبح به سمت کویر مرنجاب رفتیم کمی که جاده کویری رو رفتیم شما راست و چپ جاده شتر و دیگر وسایل تفریحی کویر رو کرایه میدن که سمت راستی ها مدرن تر بودن ولی سمت چپ ساده تر ولی خیلی بهتر بود و متعلق به فردی کویر نشین با همان روحیه و حجب و حیای اهالی کویر بود و قیمت هایش کاملا منصفانه بود و ما سه نفر اونجا با ۵ هزار تومان شتر سواری کردیم و شیر تازه دوشیده خریدیم سپس جاده را ادامه دادیم تا به دو راهی کاروانسرا و دریاچه رسیدیم و به سمت دریاچه رفتیم جاده دریاچه عالی بود و با اینکه ماشین ما شاسی بلند و آفرود نبود به راحتی و باسرعت زیاد قابل راندن بود و توصیه میکنم حتما جاده رو تا انتها یعنی تا وسط های دریاچه برید اونجا مناظر بینظیر میشود دور تا دور شما جز سفیدی و تپه ای سفید نمکی چیزی نیست و حوضچه‌های آب که زیرش بلورهای زیبای نمک تشکیل شده واقعا جذاب و دیدنی بود و برای عکاسی عالیه
    سپس به کاروانسرای مرنجاب رفتیم و نهار رو اونجا بودیم و غروب دوباره مهمان همان کویر نشین ساده شدیم و آش محلی با چایی هیزمی خوردیم که فوق العاده خوشمزه بود.
    سپس از آران و بیدگل به سمت زواره رفته و از زواره وارد جاده کویری خود شده و به جندق و اقامتگاه هد رفتیم و اواخر شب اونجا رسیدیم اقامتگاه هد واقعا عالیه و حتی بهتر از اون چیزی که شما توصیف کردید خصوصا سادگی و صفای آقای حیدری به طوری که انگار منزل خودمون هستیم فوق العاده انسان خوب و نجیب و خداشناسی بود کسایی که کویر میرن حتما اونجا برن واقعا همه چیز اونجا عالیه و صبح فردا به توصیه شما عازم رمل های سید آباد شدیم که واقعا باید بابت معرفی اونجا از شما تشکر کنم من و خانواده ام که جای خلوت رو دوست داریم فوق العاده از پیاده روی در رمل لذت ببریم و اونجا غیر از ما هیچ کس دیگه ای نبود و چند ساعت ورزش و پیاده روی در رمل ها همراه همسر و دخترم تجربه ای سرشار از آرامش و انرژی مثبت بود که در اونجا فراوان است
    سپس به اقامتگاه برگشته و بعد از صرف غذای خوشمزه اقامتگاه هد به جندق رفته و از استخر اختصاصی اونجا استفاده کردیم که اونجا هم خیلی خوب و تمیز بود و غروب از جاده معلمان به دامغان و سپس تهران برگشتیم.
    توصیه میکنم حتما خودتون با یک یا چند ماشین به کویر سفر کنید و سراغ آژانس ها نرید چون با مسافر های که در کویر مرنجاب با تور آمده بودند صحبت می کردم خیلی از اتلاف وقت و … ناراضی بودند و هزینه ما در مقایسه با اونها نصف هم کمتر بود در حالی که ما دوتا کویر رفتیم و آنها فقط یک کویر میروند.
    در انتها به کسانی که به طبیعت علاقه نداریدتوصیه میکنم حتما به کویر سفر کنید که تجربه ای متفاوت لذت بخش خواهد بود.

• توکلی
    توکلی

سلام ببخشید بند آخر متنم غلط تایپی است و اگر به طبیعت علاقه دارید به کویر حتما سفر کنید و از انرژی مثبت و آرامش کویری که با خود به تهران میارید تا مدتها لذت ببرید

• صدرگشت
    سرپرست کل
    صدرگشت

درود بر شما خوشحالم که تجربیات خوبی از سفر به کویر کسب کرده و از سفر خود به کویر لذت برده اید

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

هرگونه باز نشر مطالب این سایت حتی با ذکر منبع منوط به کسب اجازه ی کتبی می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت به استناد قانون حمایت حقوق مولفین و مصنفین و ... .پیگرد قاطع قانونی را به دنبال خواهد داشت.