این جستار شامل 2 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط  عطايي در 3 ماه، 2 هفته پیش بروز شده است.

راهنمای خرید خودروی آفرود

• صدرگشت
    سرپرست کل
    صدرگشت

در این تاپیک راهنمای خرید خودروی آفرود را خواهیم داشت. خرید خودروی آفرود در ایران با دنیا تفاوت هایی دارید و شما باید مسائل بیشتری را در نظر بگیرید. تامین قطعات خودروهای آفرود، مسائل قانونی سوار شدن خودروهای قدیمی، بحث تعمیر و نگهداری خودروهای آفرود و معاینه فنی و هزینه ی نگهداری خودروهای آفرود، سهولت تعمیر خودروهای آفرود در بیابان و در شرایط دور از شهرها و …

کلاهبرداری در عرصه ی فروش خودروهای آفرود نیز همانند عرصه ی تجهیز خودروهای آفرود و فروش تجهیزات آفرود بیداد می کند و دلال ها در این بازار نیز به وفور حضوری پر رنگ دارند. قیمت واقعی خودروی دو دف قدیمی که از نظر قانونی از رده خارج محسوب شده و حق تردد در جاده ها را ندارد این نیست که دلال ها تعیین می کنند.

البته در این میان شور و شوق بیمارگونه و روز افزون مردم برای خریدن و برای داشتن خودروهای دو دف نیز مزید بر علت شده است. در صورتی که خودرویی را به قیمت عرضه نمی کنند نباید بخرید. حتی در صورتی که میلیاردی نیز داشته باشید نباید بخرید چون قیمت این نیست و فروشنده حتی اگر خود کلاه گشاد بر سرش رفته و به قیمت بالا خریده باشد نیز برای فروش مجبور است به قیمت مناسب عرضه کند وگرنه اگر بخرید حقیقتا مقصر اصلی این همه گرانی و بی ثباتی بازار شما خواهید بود.

لندرور چهل سال کار کرده که دیگر چیزی از خودرو باقی نمانده است و به درد اسقاط کردن می خورد را سی میلیون قیمت گذاشته است و خریدار در خرید این خودرو تردید نیز به خود راه می دهد. ببینید نخریدن و نداشتن خودروی دو دف و آفرود بسیار بسیار بهتر کم دردسر تر از داشتن و یا خریدن خودروی سرطان مانند قدیمی و به درد نخور و مملو از درد و مرض است.

• سعید
    سعید

با سلام
    من عاشق رانندگی و سفر در مناطق کوهستان جنگل و ….هستنم وی ماشین مناسب ندارم چند وقتی هست که قصد خرید پاژن مدل 80 تا 85 هستم در واقع وسع مالیم در همین حد است منتها از چندین نفر که مشورت گرفتم گفتند که هزینه های جانبی اعم از نگهداری و تعمیرات این ماشین بسیار بالاست و حالا من کمی در خرید مردد شدم. سوال من این است که آیا با یک درآمد متوسط می توان یک ماشین آفرود داشت و با آن حداقل ماهی یک یا دوماهی یک بار به مناطق آفرودی سفر کرد؟
    با تشکر

• عطايي
    عطايي

درود پاژن كلا ماشيني است كه مرتب خودرو بيرون داده است و مرتب نگه داشتن اش براي آفرود كلا هزينه بر و پر دردسر است، آفرود كلا هزينه بالايي مي خواد ولي باز پاترول دو در تميز و سالم با عنليت به اينكه تعميركار و قطعاتش با نيسان آبي ها اغلب يكيست با صرفه تر خواهد بود

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

هرگونه باز نشر مطالب این سایت حتی با ذکر منبع منوط به کسب اجازه ی کتبی می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت به استناد قانون حمایت حقوق مولفین و مصنفین و ... .پیگرد قاطع قانونی را به دنبال خواهد داشت.