صدر گشت انجمن ها تالار گفتگو تخصصی آفرود خرید و تجهیز خودروهای آفرود جلوگیری از پوسیدگی ماشین های آفرود

این جستار شامل 2 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط  صدرگشت در 8 ماه، 2 هفته پیش بروز شده است.

جلوگیری از پوسیدگی ماشین های آفرود

• صدرگشت
    سرپرست کل
    صدرگشت

جلوگیری از پوسیدگی ماشین های آفرود معمولا به شیوه های مختلفی نظیر قیر پاشی و موم پاشی و غیره صورت می گیرد. ماشین های آفرود شدیدا در معرض پوسیدگی قرار دارند. من برای جلوگیری از پوسیدگی خودروهای آفرود سطح بیرونی و زیر گلگیرها و زیر بندی ماشین را با اسپری قیر، قیر اندود می کنم و برای داخل و کف خودرو نیز از روغن سوخته استفاده می کنم.

با قلم مو روغن سوخته را به خورد قسمت های داخلی و کف ماشین می دهم و این امر سبب می شود تا سطح چرب شده و در برابر نفوذ آب مقاوم گردد و همین امر نیز در طولانی مدت سبب در اماند ماندن خودرو از گزند پوسیدگی می شود. این شیوه معمولا موثرتر از قیر و موم پاشی است و البته بسیار نیز ارزان است.

شاید یک عده خرده بگیرند که بوی روغن سوخته آزار می دهد ولی اولا این بو پس از مدت کوتاهی از بین می رود در ثانی به دلیل اینکه کف پوش و موکت بر روی روغن سوخته قرار می گیرد بویی حس نمی شود. قیر و موم پس از مدت کوتاهی ترک بر می دارد و آب و یا بخار آبی که در کف خودرو می نشیند از طریق این ترک ها به قسمت های عمیق تر نفوذ کرده و بر سطح فلزی می نشیند و سبب پوسیدگی بدتر خودرو ی شود و از این رو من روغن سوخته را ترجیح می دهم.

معمولا کسانی که در کار تجهیز خودرو برای آفرود هستند و خودروهای شما را گرفته و قیر پاشی و موم پاشی می کنند سطوح بیرونی تر که در دید هستند و اهمیت زیادی نیز ندارند و کمتر در معرض پوسیدگی هستند را به شدت قیر پاشی کرده و سطوح داخلی همانند داخل گلگیرها و غیره که شدیدا در معرض خطر پوسیدگی قرار دارند را بی آنکه موم و قیرپاشی می کنند رها می کنند.

این بلا سر خود من هم آمده است و ماشینی که خریده بودم را صاحب قبلی ماشین پیش این قماش گذاشته بود تا اساسی بر روی خودرو کار انجام دهند و وقتی من خودرو را خریده و برای حصول اطمینان همه چیز آن را باز کردم تا بازدید کنم متوجه شدم که چه انسان های بی شرف و بی انصافی هستند و از این رو سال های سال است که دیگر به این قماش نیز اعتماد ندارم و خود کارهای این چنینی و غیر این چنینی خودروهای خود را انجام می دهم.

• امیری
    امیری

با سلام
    شما اطلاع دارید که اسپری قیر با اسپری موم و قیر چه تفاوتی داره؟ این دو محصول رو از نزدیک ندیدم و فقط تو سایتهای فروش اینترنتی دیدم. از اونها برای عایق بندی سرویس بهداشتی می خوام استفاده کنم. گفتن که باید کلا سرویس بهداشتی رو خراب کنیم و از اول کار بذاریم. می خوام اول این اسپری قیر یا اسپری موم و قیر رو استفاده کنم اگه جواب نداد برم سراغ کارهای دیگه. ممنون میشم اگه کمک کنید.
    با تشکر

• صدرگشت
    سرپرست کل
    صدرگشت

قیر بعد یه مدت ترک ور می داره سر همین اب ازش رد می شه ولی موم این ضعف رو نداره من موم و قیر رو ترجیح می دم

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

هرگونه باز نشر مطالب این سایت حتی با ذکر منبع منوط به کسب اجازه ی کتبی می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت به استناد قانون حمایت حقوق مولفین و مصنفین و ... .پیگرد قاطع قانونی را به دنبال خواهد داشت.