این جستار شامل 2 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  صدرگشت در 1 سال پیش بروز شده است.

تجهیز پاترول برای آفرود


 • صدرگشت
  سرپرست کل
  صدرگشت

  پاترول یکی از عام ترین و در عین حال قبل احترام ترین خودروهای حال حاضر موجود در ایران برای آفرود می باشد و تجهیز پاترول برای آفرود نیز ریزه کاری های خاص خود را دارد. در صورتی که راغب باشید و در صورتی که پاترول داشته و یا به فکر خرید پاترول برای آفرود هستید در این تاپیک اختصاصا در مورد تجهیز پاترول برای آفرود صحبت خواهیم کرد. بر روی پاترول کارهای بسیار زیادی می توان کرد و در صورتی که دوستان استقبال کنند و در مباحث شرکت کنند از تجریبات هم بهره های زیادی خواهیم برد.

  پاترول در دو مدل دو در و چهار در در ایران عرضه شده است. مدل دو در با موتور چهار سیلندر عرضه شده است و مدل های چهار در نیز در دو موتور چهار و شش سیلندر عرضه می شده است. البته به ندرت نیز پاترول های چهار در می توان یافت که با موتور انژکتور پیکاپ عرضه شده است و البته در ایران به غلط به اسم سافاری معروف شده است.

  این نمونه ها که در ایران به نام سافاری نیز شناخته می شوند ابدا سافاری نیستند و فقط کسانی که از این نمونه پاترول ها دارند ترجیح می دهند آنها را سافاری نامیده و به قیمت بیفزایند. سافاری چیز دیگری است و این پاترول ها حتی با داشتن موتور پیکاپ نیز ناخن کوچک سافاری نیز نیستند پس بی خود فریب نخورید.


 • صدرگشت
  سرپرست کل
  صدرگشت

  زیر بندی و جلو بندی پاترول به غایت قوی است و از این نظر در آفرود با خیال راحت می توان بر این خودرو اعتماد داشت ولی با این وجود پاترول معایبی نیز دارد که به راحتی قابل جبران است. دینام پاترول 55 آمپر می باشد و این شدت جریان پاسخگوی نیاز شما در آفرود نخواهد بود. در صورتی که بر روی خودروی خود پروژکتور و تبدیل برق خودرو به 220 ولت و دیگر تجهیرات برقی نظیر کمپرسور باد و غیره نداشته باشید شاید این میزان تولید برق بتواند پاسخگوی نیاز شما باشد ولی وقتی خودرو را برای آفرود تجهیز و این وسایل را نصب می کنید الزاما باید از باطری بالای 90 آمپر استفاده کنید و البته دینام خود پاترول پاسخگوی شارژی این باطری نخواهد بود و از این رو باید دینام فابریک پاترول را خارج کرده و ساعت نه شب با زباله ها بیرون بگذارید تا شهرداری برده و با آن برق تولید کند و به جای آن از دینام های استوک خودروهای دیگر نظیر خودروهای آلمانی که به قیمت ارزان در بازار یافت می شود تهیه کرده و بر پاترول بخورانید.
  در یک راستا قرار دادن فولی تسمه ها معمولا مهم است که در تعویض دینام باید مد نظر باشد و وقتی چنین کردید و سیم کش را نیز تقویت کردید شما با دینامی که حدودد95 آمپر در ساعت برق تولید می کند به راحتی خواهید توانست باتری نود آمپری خود را شارژی کرده و هرگز در طول سفر اعم از آفرودی و یا غیره با خودروی خود از کمبود آمپر رنج نبرید. تمامی این اقدامات در صورتی که خود شما فنی باشید و به درستی راهنمایی شوید با زیر 200 هزار تومن قابل پیاده سازی است و البته در صورتی که فنی نبوده و یا در صدد فنی شدن نیز نباشید کم نیستند دوستانی که برای شما تور پهن کرده اند و برای تغییرات این چنینی از شما حدود یک میلیون و شاید هم دو میلیون هزینه طلب خواهند کرد.


 • صدرگشت
  سرپرست کل
  صدرگشت

  استارت پاترول نیز استارت ضعیف و در برخی موارد علیلی است و البته قیمت بالایی نیز دارد و هر بار سرویس و تعمیر آن نیز هزینه بر است و البته در شرایط دشوار و در شرایطی که هوا بسیار سرد باشد نیز معمولا زود خراب می شود. به راحتی شما می توانید با خرید ی استارت تویوتاتیی گیربکس دارد و خوراندن آن به پاترول برای همیشه از شر استارت ضعیف پاترول خلاص شوید. استارت های گیربکس دار تویوتایی استوک که به راحتی می توانید در بازار به قیمت 80 تومن هم بیابید مرگ ندارند و به واسطه ی داشتن گیربکس نیز چندان قدرتی دارند که با نیش استارت با قدرت تمام موتور شما را به حرکت در می آورند.
  به جرات می توانم بگویم پاترولی که استارت تویوتایی بر روی خود نداشته باشد هرگز قابل اطمینان نیست و با استارت های استوک گیربکس دار تویوتایی برای همیشه از مشکل بد استارت خوردن یا ضعیف استارت خوردن پاترول در امان خواهید بود. استارت های گیربکس دار تویوتایی به دلیل گیربکسی که دارند فوق العاده پر قدرت هستند و واقعا با باتری ضعیف نیز به راحتی موتور را استارت می زنند و بسیار بسیار نیز مقاوم و کارا و به عبارتی خر کار هستند و در صورتی که پاترول دارید در این تغیییر نیز تعلل به خود راه ندهید.
  البته استوک فروش ها گاه برای تغیدین از شما اصرار شدید می کنند ولی بدانید که استارت تویوتایی استوک گیربکس دارد به به صورت کیلویی از مرزهای غربی کشور وارد می شود قیمتی ندارد و اگر استوک فروشی اول سر قیمت راه نیامد مستاصل نشده و بگردید و به قیمت بخرید. همینکه به قیمت می خرید سوای اینکه این احساس بد را برای شما به دنبال نخواهد داشت که سر شما کلاه رفته است بلکه زمینه را برای خرید به دور از کلاهبرداری دیگر دوستان را نیز فراهم خواهد کرد.وقتی شما اجناس این چنینی را به قیمت های بالا نخرید یقینا فروشنده ها محبور به واقعی تر کردن قیمت ها خواهند کرد وکرنه باید اجناس استوک خود را در دکور چیده و از تماشای هر روزه ی شان لذت ببرند.

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

هرگونه باز نشر مطالب این سایت حتی با ذکر منبع منوط به کسب اجازه ی کتبی می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت به استناد قانون حمایت حقوق مولفین و مصنفین و ... .پیگرد قاطع قانونی را به دنبال خواهد داشت.