این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  صدرگشت در 8 ماه، 4 هفته پیش بروز شده است.

آنتن شلاقی

• صدرگشت
    سرپرست کل
    صدرگشت

آنتن شلاقی که در ایران به غلط به این نام مصطلح شده است برای این منظور می باشد که شما آن را بر بالاترین نقطه از خودروی خود نصب کرده و پرچمی نیز بر آن نصب کنید تا زمانی که در پستی و بلندی های کویر قرار دارید دیگر خودروها ببینند که در این مکان خودرو وجود دارد و با شما برخورد نکنند و نام اصلی این وسیله میله پرچم می باشد.

از خنده دار ترین رفتارهای ایرانی ها این است که میله پرچم یا آنتن شلاقی برای شان تبدیل به نماد آفرود شده است و از این آنتن ها و البته از نوع بی کیفیت خریده و بر سپر و یا گلگیر خودرو پیچ می کنند و مرتفع ترین نقطه از این آنتن در حدود نیم متر بالاتر از خودرو ارتفاع می گیرد و این در حالی است که وظیفه ی این قطعه چیز دیگزی است و با این شیوه از نصبی که ایرانی ها پیش گرفته اند حقیقتا آدمی از خنده روده بر می شود.

بگذریم. در بازار نمونه های بی کیفیت به وفور یافت می شود و البته نمونه های با کیفیت تر که در مغازه های دلالان آفرود برای فروش عرضه شده است به قیمت گزاف عرضه می شود. به استناد چراغی که این میله پرچم ها بر بالای خود دارندگاه به قیمت های فضای 200 تا 400 هزار تومن هم عرضه می شوند.

من از شوش یک نمونه از آنتن شلاقی های تمام فلزی که برای کامیون ها کاربرد دارد را به قیمت 35 تومن تهیه کردم و چون وجود چراغ بر بالای آنتن برای خود من نیز جذاب بود بر بالای آن چراغ نصب کردم و سیم های چراغ را نیز دور میله پیچیده و به سمت پایین هدایت کردم و البته نمای زشتی به میله می داد.

برای اینکه این نقص برطرف شود وارنیش از بازار تهیه کرده و بر روی میله کشیدم طوری که سیم ها در زیر وارنش مخفی شد و با حرارتی که دادم وارنیش جمع شد و میله شکل شکیل تری به خود گرفت و به جرات می توانم بگویم مقاوم تر و شیک تر و البته سبک تر از نمونه هایی شد که دلالان آفرود به قیمت 400 هزار تومن عرضه می کنند.

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

هرگونه باز نشر مطالب این سایت حتی با ذکر منبع منوط به کسب اجازه ی کتبی می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت به استناد قانون حمایت حقوق مولفین و مصنفین و ... .پیگرد قاطع قانونی را به دنبال خواهد داشت.