ad
ad

درباره نویسنده

صدرگشت

زندگی کوتاهه، یه سفر برو! ما در این سایت شما را ترغیب به سفر کرده و شما را برای برنامه ریزی یک سفر خوب و به یاد ماندنی و ارزان و ایمن یاری می کنیم. ما کمک می کنیم شما با کمترین هزینه، از کمترین وقتی که در سفر دارید بهترین استفاده را از سفر خود داشته باشید.

مطالب مشابه

212 Comments

 1. 1

  احمد مرادي

  آژانس های مسافرتی ایرانی بدبخت شدند، باز ماهی دو سه تا تور تایلند می فروختند بدبخت ها آژانس رو می چرخودند. دیگه اون هم از دیت رفت

  ۱+

  پاسخ
  1. 1.1

   صدرگشت

   واقعا همینطوره. خصوصا آژانس هایی که سالم کار می کنند و البته در ایران تعدادشان بسیار اندک است. کم نیستند آژانس هایی که برای سرپا موندن روی به کلاهبرداری آشکار و نهان از مشتری آورده اند که البته سر پا ماندن برای آنها نیز سخت شده است و البته برای کسانی که سالم تر فعالیت می کنند دشوار تر

   ۱+

   پاسخ
 2. 2

  صدرگشت

  امروز در خبرهای رسمی منتشر شده از سوی مراجع دولتی تایلند اعلام شد همه ی جشنواره هایی که در این یکی دو ماه آتی قرار بود طبق زمان بندی در گوشه گوشه ی تایلند برگزار شود یا کنسل شده و یا ماه ها به تعویق افتاده اند و بعید نیست آنها نیز کنسل شوند.د این یک نمونه

  ۱+

  پاسخ
 3. 3

  سعید

  احتمال این هست که تو این وضعیت ویزا صادر نکنند؟ این هفته من تور برای تایلند دارم، نمیشه هم کنسلش کرد! اگر ویزا ندن چی؟ اگرم ویزا بدن، اصلا رفتن به تایلند شدنیه؟ تورهای تفریحی داخل تایلند برگذار میشن؟

  ۱+

  پاسخ
  1. 3.1

   صدرگشت

   درود در مورد ویزا محدودیتی وجود ندارد. دست کم تا الان نداشته است. ویزا رو که بسیار بعید است ندهند و ویزا را خواهند داد ولی در مورد اینکه با این وضعیت به تایلند سفر کنید به نظر من اگر سفر صرفا تفریحی است باید بدانید که هیچ خبری در تایلند نیست. همین دیشب عکس هایی که از پاتایا برای سایت ارسال کرده بودند را می دیدم شلوغ ترین مراکز توریستی این شهر به قدری خلوت بود که باور نمی کردی اینجا پاتایاست. همه جا هم بسته است. اگر ویزا ندهند که سفر به تایلند شدنی نیست و این موضوع به نفع شما هم خواهد بود و می توانید تور خود را کنسل کنید ولی اگر ویزا بدهند نیز ترجیحا صحبت کرده و تور خود را کنسل کنید چون واقعا با این هزینه و در این شرایط حتی در صورت داشتن تور و عدم کنسل تور نیز رفتن به تایلند صرف هزینه ی بیشتر و شرکت در مراسم عزاداری شاه تایلند خواهد بود و بس. کل تایلند حتی دور افتاده ترین نقاط تایلند که حتی اسمش را هم نشنیده اید اطلاعیه ی رسمی داده و جشنواره ها و مراسم توریستی را کنسل کرده اند. شهر سورین در استان ایسان که حتی اسمش را هم نشنیده اید جشنواره ی فیل ها که قرار بود یک ماه و اندی بعد برگزار شود را از الان کنسل کرد و جشنواره ی صلیب سرخ و قایق های نورانی نیز همینطور! تور داخلی هم خبری نیست خودت را گول نزن. ممکن است آژانس ها چنین ادعایی کرده باشند که مشتری را راغب به رفتن کنند ولی خبری نیست. در اوضاع بکش بکش کودتای ترکیه که همه در به در دنبال پرواز برای در رفتن از ترکیه و استانبول داشتند تا شاید کشته نشوند آژانس های ایرانی از مشهد هواپیما با مسافر عازم ترکیه کرده بودند!!! جان مسافر و مال مسافر به جهنم و سودی که از فروش تور به مشتری عاید شده است برگشت نخورد هر بلایی سر مسافر آمد به ما ربطی ندارد. این تز اغلب آژانس های ایرانی است.

   شرایط را برای آژانس خود توضیح داده و در خواست کنسل کردن تور را بکنید. حتی اگر مبلغی به عنوان جریمه از شما کسر و باقی پول شما عودت داده شود نیز کنسل کنید. حتی اگر همه ی پول شما سوخت شود نیز ذر این شرایط سفر تفریحی به تایلند عقلانی نیست. با کشوری عزادار که همه ی مراکز تفریحی در آن بسته است رو در رو خواهید شد و یک هفته نیز هزینه ی اضافی برای هیچ متحمل شده و در تایلند کسالت کننده خواهید ماند و برخواهید گشت.

   ۰

   پاسخ
 4. 4

  امیر

  با سلام من امروز با چند اژانس تماس گرفتم گفتند اوضاع عادیه و کارگزاراشون هم تو تایلند گفتند مشکلی نیست میخوام بدونم واقعا وضعیت چطوره؟ اخرین خبرها چیه و اگه مسافری برگشته بگه ایا تورهای داخلیشون تعطیل شده یا نه؟

  ۰

  پاسخ
  1. 4.1

   صدرگشت

   مشکلی که نیست ولی عزای عمومی است و مراکز تفریحی بسته هستند و می توانید به تایلند سفر کنید ولی هدف از سفر به تایلند چیست؟ تصاویری که از دیشب تایلند به دست ما رسید حکایت از خیابان های به طرز هولناکی خلوت دارد به نحوی که همه جا بسته است. بستگی دارد منظور آژانس ها از عادی بودن وضعیت و نبودن مشکل چه باشد! یقینا برای شرکت در عزای شاه فقید تایلند به این کشور سفر نمی کنید و قطعا قصد گذراندن تعطیلات رویایی را دارید و اگر اولی صحیح است که اوضاع در تایلند عادی است و اگر دومی صحیح است تایلند در عزای عمومی به سر می برد و فصل مناسبی برای سفر تفریحی به این کشور نیست. باور نمی کنید به پشتوانه ی ادعای کارگزاران آژانس ها بروید و ببینید. ولی دقت کنید سنگ مفت گنجشک مفت نیست ها! حدود ۵ میلیون در طول سفر یک هفته ای به تایلند هزینه تون می شه و باور نمی کنید برید ببینید و بعدش از همونجا هم نتیجه رو در همین تاپیک بازتاب بدید. کل تایلند در وضعیت تعطیل و عزای عمومی قرار دارد و تورهای داخلی هم معنایی ندارد. هر جای تایلند که باشید آسمان همین رنگ است و جشنواره ها هم یکی پس از دیگری کنسل و یا ماه ها به تعویق می افتد. جشنواره فیل ها صلیب قرمز قایق های نورانی و مهمانی ماه کامل و …! اینها در اقصی نقاط تایلند هستند و اگر خواستید تصاویری که از دیشب پاتایا ارسال شده است را منتشر کنم خود ببینید.

   ۰

   پاسخ
 5. 5

  صدرگشت

  پوشیدن لباس مشکی برای توریست ها الزامی نیست ولی دولت تایلند توصیه کرده است برای همدردی با تایلندی ها توریست ها از پوشیدن لباس های رنگی خوددداری کرده و لباس های تیره بپوشند! حتی گوگل بخش مربوط به تایلند را سیاه و سفید کرده است. نشریات در تایلند به رنگ سیاه و سفید منتشر شدند، سایت های تایلندی سیاه و سفید شدند. اینها همه به نشانه ی عزاداری برای شاه فقید است. انتظار دارید در این وضعیت اوضاع در تایلند برای گردشگری مفرح عادی باشد. آژانس های ایرانی توشون هستند کسانی که سالم کار می کنند ولی بد نیست بدانید در اوج کشت و کشتار کودتای ترکیه که مسافران خارجی در به در دنبال پرواز بودند جان شان را برداشته از ترکیه فرار کنند بودند آژانس هایی که اجبار کرده بودند و تضمین داده بودند وضعیت در ترکیه عادی است و پرواز با انبوهی مسافر از مشهد بلند کرده بوده و تور ترکیه را برگزار کرده بودند.

  ۱+

  پاسخ
 6. 6

  صدرگشت

  تصاویر دیشب از تایلند را در کانال ارسال کردم ببینید.

  ۱+

  پاسخ
 7. 7

  muscular man

  تو این شرایط رفتن به سود هیچکس نیست چه تفریح چه کارای دیگه.باید یه ماه منتظر موند چه اتفاقی میفته.اگه میتونین از تورها پولتون رو بگیرین هر چی هم قول بدن الگیه.

  ۰

  پاسخ
 8. 8

  پرشين

  من خودم تایلند کاسبی دارم، از وقتی خبر فوت شاه اعلام شده همه جا تعطیل شده و وضعیت اصلا عادی نیست. ما که کاسبی داریم که رسمن بدبخت شدیم. توریست هم نمیاد، بیاد چی کار کنه؟ جایی باز نیست؟ کسی نیست، مثل این می مونه جمعه دنبال کار بانکی برید

  ۰

  پاسخ
 9. 9

  صدرگشت

  از منابع موثق در تایلند خبر رسیده است که پس از درگذشت شاه تایلند عزاداری عمومی به صورتی رسمی به مدت یک سال اعلام شده است و Prayuth نخست وزیر تایلند به همه ی بخش های جامعه دستور اکید و علنی داده است تا از هر گونه شادی و تفریح و فعالیت های مشابه در تایلند به مدت یک ماه خودداری شود. دستور واضح و روشن است. دست کم به مدت یک ماه هرگونه شادی و مراکز تفریحی در تایلند تعطیل هستند که البته با توجه به سابقه ای که از تایلند در اذهان عمومی وجود دارد فروش الکل نیز جزو مصادیق شادی می باشد و پس از آن نیز با عنایت به یک سال عزای عمومی در این کشور، پیش بینی می شود فعالیت های مراکز تفریحی در تایلند شدیدا محدود و کنترل شده باشد.

  ۰

  پاسخ
 10. 10

  صدرگشت

  بفرمایید این هم دستور اکید کتبی مبنی بر الزامی بودن عدم فعالیت کافه ها و …

  ۰

  پاسخ
 11. 11

  muscular man

  یک ماه که صددرصده.حالا ببینیم یک سال چطور میشه.

  ۰

  پاسخ
  1. 11.1

   صدرگشت

   همین الان فیلمی از والکینگ پاتایا به دستم رسید. برخی رستوران ها و مراکز فروش باز هستند و مردم بسیار بسیار اندکی نیز در حال تردد هستند ولی سکوت سنگینی حاکم است و هیچ صدای موزیکی وحود ندارد. مردم لباس های سیاه و یا نهایتا سفید بر تن دارند و نشانی از شادی و تفریح دیده نمی شود. البته همین مغازه هایی که باز هستند اعم از رستوران ها و فروشگاه ها نیز تا ساعت یک بیشتر نمی توانند باز باشند

   ۰

   پاسخ
 12. 12

  صدرگشت

  توضیح اینکه از تایلند رفتن و یا نرفتن شما سود و ضرری عاید ما نمی شود که شما را به سمت تایلند هدایت کرده و یا در هر شرایطی شما را از رفتن به تایلند منصرف کنیم ولی چون پیشتر پیه خیلی از کسانی که هدفمند در حق توریست و هم وطن ایرانی نامردی می کنند به تن ما خورده است تنها هدف ما در این سایت این است که توریست و هم وطن ایرانی دیدی باز داشته و از گزند دامی که برایش پهن شده است در امان باشد!

  اگر در این سایت و در این تاپیک اعلام می کنیم که وضعیت در تایلند برای سفر توریستی مناسب نیست برای این نیست که از منصرف کردن هر یک توریست ایرانی مبلغی قابل توجه به حساب ما واریز می شود بلکه به این دلیل است که شما هم وطن و توریست عزیز فریب وعده های تضمینی کسانی که از رفتن شما به تایلند ارتزاق می کنند نخورید و پس از صرف این همه هزینه در عزای عمومی تایلند شرکت کنید.

  ۰

  پاسخ
 13. 13

  علی

  متاسفانه بله بار اول هست که عازم تایلند هستم!!!
  تشکر ویژه جهت پاسخ کامل شما دوست عزیز و دلسوزیتون
  بایستی عرض کنم قطعا زمانی که بار سفر به تایلند را میبندیم قصد حضور در مراسم عزارداری را نخواهیم داشت و بیتشر به جهت تجدید روحیه سفر میکنیم اما با این اوصاف گمان نمیکنم لذتی نسیبمان شود متاسفان ه!!!!!
  با این حال فکر نمیکنید تا ۱۰ روز آینده کمی اوضاع بهتر شود ؟

  ۰

  پاسخ
  1. 13.1

   صدرگشت

   نامه ی رسمی که به کلوب ها داده شده است تا هفت روز پس از فوت شاه ملزم به بسته بودن و عدم فعالیت هستند. نامه را هم در سایت منتشر کردیم و می توانید ببینید. پس از آن نیز ممکن است این روند ادامه داشته و در خوش بینانه ترین حالت اگر کلوب ها باز کردند قطعا اجازه ی پخش موزیک و خیلی از فعالیت های دیگر را نخواهند داشت و ملزم خواهند بود ساعت یک صبح ببندند در حالی که زندگی در تایلند یقینا از ساعت یک به بعد تازه شروع می شود. رستوران ها الان باز هستند و فروشگاه ها باز هستند و این فعالیت تا ساعت یک صبح ادامه دارد و یقینا زندگی شبانه ی تایلند در رستوران گردی و خرید شامپو کلوچه خلاصه نمی شود. تا ده روز آینده شاید اوضاع کمی فقط کمی بهتر شود ولی باز برای یک سفر توریستی به یاد ماندنی مساعد نخواهد بود. نمی خواهم در نخستین سفر به تایلند در ذوق شما بخورد پس بهتر است دست کم تور خود را ولو با جریمه ی مختصری که می پردازید به تعویق بیاندازید. هر روز با تایلند در تماس هستم و وضعیت را دنبال می کنم. بر خلاف آنچه که آژانس های ایرانی و کسانی که در زمینه ی توریسم در تایلند فعالیت می کنند ادعا می کنند وضعیت در تایلند برای سفر توریستی دست کم فعلا و تا یک هفته ی آتی اصلا مناسب نیست.

   ۰

   پاسخ
  2. 13.2

   صدرگشت

   این دستور صریح و عین ترجمه ی کلمات Prayut Chan-O-Cha نخست وزیر و ارشد ترین مقام تصمیم گیرنده ی حال حاضر تایلند است: all entertainment functions must tone it down for 30 days
   یعنی همه ی مراکز تفریحی باید به مدت سی روز تعطیل گردند.

   ۰

   پاسخ
 14. 14

  صدرگشت

  خود من هم قصد سفر به تایلند حدود ده روز پیش و استراحت یک ماهه در تایلند را داشتم ولی به دلیل اینکه را تایلندی ها و دوستان ایرانی کاسب در تایلند که صادقانه و انسان وار کار و فعالیت می کنند و برخلاف دیگر هم وطنان که صداقت سال هاست از رفتارشان رخت بر بسته اند ارتباط دارم هشدار دادند که در اخبار اعلام شده است که وضعیت جسمی شاه خوب نیست و هیچ بعید نیست به زودی از دنیا برود و با توجه به سابقه ی ذهنی که این دوستان و خود من از مراسم عریض و طویل عزاداری و به تعطیلی کشاندن کشور در سوگ خاندان سلطنتی و مقامات مذهبی دارند داشتیم تصمیم بر این شد که صرف نظر کنیم و البته بسیار کار هوشمندانه و عاقلانه ای هم بود.

  ۰

  پاسخ
 15. 15

  علی

  ممنون از شما دوست عزیز
  من با آژانس صحبت کردم میگند کنسل کنید چیزی نسیبتون نمیشه!
  البته این رو عرض کنم ما منتظر ویزا هستیم و ۵۰٪ کل مبلغ رو دادیم نظرتون چیشه ؟
  و البته پاسپورت ها دست اون ها هست

  ۰

  پاسخ
  1. 15.1

   صدرگشت

   اینکه کنسل بکنید چیزی دست تون رو نمی گیره بعیده حرف قانونی و منطقی باشه. شما یه تماسی با سازمان گردشگری و میراث فرهنگی بگیرید باهاشون صحبت کنید شرایط رو توضیح بدهید بگید ما قصد کنسل کردن داریم و اعلام می کنند همه ی هزینه ای که داده اید سوخت خواهد شد. شماره ی ۰۹۶۶۹ برای شکایت از آژانس های هواپیمایی اعلام شده است ولی در ساعات اداری با شماره های میراث فرهنگی تماس گرفته و با کارشناسان صحبت کنید شاید راهنمایی قانونی خوبی کردند. یقینا همچین اجازه ای ندارند که در صورتی که شما قصد کنسل کردند داشته باشید خارج از چهار چوب قانون عمل کنند.

   ۰

   پاسخ
 16. 16

  صدرگشت

  عناوین تخلفات دفاتر آژانس های مسافرتی شامل بندهای زیر است:

  ۱- برخورد نامناسب با مراجعین و مسافران و کاربران

  ۲- صدور بلیت غیر مجاز یا اشتباه یا ناقص و یا عدم رعایت مقررات مربوط به صدور بلیت، یا عدم ثبت مهر دفتر فروشنده بلیت و یا ثبت مهری غیر از مهر دفتر فروشنده بلیت و یا ثبت مهر دفتری که مجوز بند الف ندارد و یا عدم استفاده از بلیت شرکت هواپیمایی متصدی پرواز

  ۳- استفاده از نام غیر مصوب یا ناقص در سربرگها، تبلیغات، اعلامیه ها و تابلوها

  ۴- فروش بلیت بدون اخذ مدارک شناسایی صاحب بلیت و تطبیق مشخصات ارائه شده با اصل مدارک شناسایی

  ۵- فروش بلیت توسط شخص یا اشخاص فاقد صلاحیت یا عدم ثبت قیمت فروش بلیت و استفاده از کلمات و عناوین خارج از قانون مانندcash وcharter و …

  ۶- مجهز نبودن امکانات خدمات و رفاهی برای مراجعه کنندگان اعم از فضای مناسب، محل انتظار، اطلاع رسانی، گرمایش و سرمایش و یا اقدامی که در محل دفتر برای مراجعه کننده ایجاد مزاحمت نماید یا عدم استفاده از سربرگ رسمی دفتر خدمات مسافرتی مربوطه در مکاتبات جاری و درج آدرس و تلفن های خلاف واقع یا غیر فعال

  ۷- عدم رعایت شئون وشعایر و حجاب اسلامی کارکنان در محل دفتر خدمات مسافرت هوایی یا عدم استفاده از لباس فرم یکسان و اعلامی از سوی سازمان و یا ایجاد تغییرات در لباسهای فرم و عدم الصاق کارت شناسایی پرسنل دفتر و یا انجام اعمال غیر اداری یا نامتعارف در محیط دفتر

  ۸- فعالیت های غیر مرتبط در محل دفتر اعم از تجاری، سیاسی، تبلیغاتی و…

  ۹- عدم حضور مستمر مدیرفنی در محل و یا اشتغال در خارج از دفتر و یا دفاتر دیگر و یا عدم حضور مدیر عامل در غیاب مدیر فنی

  ۱۰- تبعیض یا غرض ورزی خارج از مقررات و دستورالعمل های مربوطه در خصوص مراجعین و مسافرین

  ۱۱- صدور بلیت غیر واقع یا صدور آن برای پرواز غیر واقعی

  ۱۲- ابطال یا تغییر بلیت بدون رضایت مسافر

  ۱۳- عدم اطلاع رسانی به مسافران در صورت هرگونه تغییر یا لغو در عملیات پروازی و . . .

  ۱۴- انجام یا عدم رعایت موضوعی که موجبات خسارت یا سرگردانی در عملیات پروازی برای مسافر شود و یا عدم پاسخگویی شفاهی، حضوری، غیرحضوری و تلفنی در جهت راهنمایی مسافران

  ۱۵- عدم هماهنگی پروازی در برگزاری تورهای مسافرت هوایی و یا مسافرت های چند مرحله ای

  ۱۶- صدور بلیت مسافرتهای خارجی بدون در نظرگرفتن اعتبار روادید مسافر یا خارج از زمان روادید

  ۱۷- فروش بلیت به قیمت بیشتر از نرخ مصوب

  ۱۸- نقض قوانین و مقرارت و آیین نامه مربوط

  ۱۹- عدم اجرای بخش یا تمام دستورالعمل ها و بخش نامه های اعلامی

  ۲۰- عدم شروع به کار پس از اخذ مجوز به مدت ۶ماه، تعطیل فعالیت تا مدت ۳ماه و یا عدم فعالیت به مدت یکسال

  ۲۱- ارائه هرگونه تسهیلات، هدیه، حق مشاوره، حق العمل، قراردادکاری و یا عناوین مشابه، همچنین اجاره، واگذاری و یا فروش مجوز بند الف به غیر، به صورت رسمی یا غیر رسمی بدون اخذ نظر موافق از سازمان

  ۲۲- تغییر موقعیت دفتر و یا تغییر متراژ محل دفتر بدون کسب مجوز و همچنین تغییر کاربری یا خروج از تصرف مالکانه محل دفتر

  ۲۳- صدور بلیت قبل از اخذ مجوز

  ۲۴- صدور بلیت در خارج از محل دفتر خدمات مسافرت هوایی

  برای اعلام شکایت های مردمی، می توان در ساعات اداری به اداره کل میراث فرهنگی استان تهران واقع در خیابان استاد نجات اللهی جنوبی، نبش کوچه ارشد، طبقه دوم واحد رسیدگی به شکایت مراجعه کرد.

  ۰

  پاسخ
 17. 17

  علی

  کمال تشکر از شما
  به همه چیز فکر میکردیم جز کشته شدن این بنده خدا که کل برنامه ریزی چند ماه مارو به هم ریخت….!

  ۱+

  پاسخ
  1. 17.1

   صدرگشت

   قبل از هر سفر باید اطلاعات کامل در مورد این مسائل کسب کنید و این سایت برای همین کار احداث شده است. ایرادی نداره. موضوع مهمی نیست. کمی پیگیر باشید بسیار راحت می توانید با کسر مختصری جریمه پول خود را پس بگیرید و این بار با برنامه ریزی بهتر و دقیق تر سفر خوبی داشته باشید. معمولا آژانس ها از بی اطلاعی مسافرین سوء استفاده کرده و حقوق مشتری را تضییع می کنند که مشاوره با کارشناسان سازمان میراث فرهنگی بهترین گزینه برای مقابله با این مساله است. یکی از دوستانم در تهران آژانس هواپیمایی دارند و با وجود اینکه بلیط و هتل و … برای مسافر خود تهیه دیده بودند ولی با پخش خبر این مشکل بدون یک ریال هزینه، تور مشتریان خود را چهل روز به عقب موکول کردند. آژانسی که بخواهد در کنار سود و مسائل مالی به حقوق مشتری احترام بگذارید به راحتی می تواند با شرایطی نظیر این که حادث شده است کنار بیاید به گونه ای که نه مشتری متضرر شود نه آژانس ولی متاسفانه اغلب آژانس های هم وطن فقط و فقط به فکر پولی هستند که از مشتری می گیرند و به باقی مسائل که جزو تعهدات قانونی و وظایف انسانی شان است عمل نمی کنند.

   ۰

   پاسخ
 18. 18

  صدرگشت

  لطفا نتیجه را برای استفاده ی دیگر هم وطنانی که شرایط مشابه با شما را داشته و یا در آینده خواهند داشت را در این تاپیک منتشر کنید. خصوصا نتیجه ی تماس با مرکز رسیدگی و میراث فرهنگی چون بر اساس سابقه ای که خود دارم ایمان دارم که شدیدا پیگیر حقوق مشتری هستند

  ۰

  پاسخ
 19. 19

  صدرگشت

  پروازهای داخلی که آژانس ها جا انداخته اند بلیط چارتر، کنسلی ندارد خلاف قوانین است و حتی در صورتی تمایل به کنسل نیز طبق قانون موظف هستند بلیط را کنسل کرده و پس از کسر جریمه قانونی پول شما را پرداخت کنند و چارترهای خارجی نیز مشمول قوانین بین المللی می شود و باز هم چیزی که آژانس ها ادعا می کنند نیست.

  ۱+

  پاسخ
 20. 20

  علی

  ممنون از شما
  در حال بررسی هستم و نتیجه را در همین تاپیک اعلام خواهم کرد

  ۱+

  پاسخ
 21. 21

  امیر

  امروز تو تلگرام یه کانال به اسم بیا تایلند پیدا کردم که زیاد تبلیغ میکنه که وضع عادیه واقعا موندیم چه کنیم بریم یا نه؟

  ۱+

  پاسخ
  1. 21.1

   صدرگشت

   وضعیت عادی نیست. وضعیت برای سفر توریستی عادی نیست. دستور صریح نخست وزیر تایلند بود که گفت شادی به مدت یک ماه در تایلند ممنوع است. امروز از سواحل پاتایا فیلم تهیه کرده فرستاده بودند پرنده پر نمی زد. به نظر من در این شرایط رفتن به تایلند به قصد تفریح اتلاف پول است

   ۱+

   پاسخ
 22. 22

  صدرگشت

  من از رفتن شما به تایلند ضرری نمی بینم و از نرفتن شما به تایلند نیز پورسانتی نمی گیرم ولی با اخباری که از تایلند دارم تایلند کماکان عزادار است و برای سفر توریستی مناسب نیست. فراموش نکنیم که رفتن به تایلند هزینه بر است. دست کم دو میلیون باید هزینه ی تور کنید هر چند من خودم شخصا با تور مخالف هستم و در طول یک هفته ای که در تایلند هستید و باز هم با سفر زیر یک ماه به تایلند شدیدا مخالف هستم دست کم دو تا سه میلیون نیز هزینه خواهید کرد. وقتی قرار است ۵ میلیون در عرض یک ماه در تایلند هزینه کنید باید شرایط به گونه ای رقم بخورد که در اتمام سفر از هزینه ای که کردید پشیمان نباشید ولی شرایط کنونی تایلند عزاداری مطلق است و سفر در این شرایط به تایلند با این مقدار هزینه یقینا کسالت و سرخوردگی در طول سفر و پشیمانی صد در صد و مطلق در انتهای سفر را به دنبال خواهد داشت.

  ۰

  پاسخ
 23. 23

  حمید

  من خودم الان پاتایا هستم. والله برای تور کوتاه مدت اومده بودیم یه خستگی در بکنیم که اینطوری شد. وضعیت در تایلند اصلا عادی نیست. ۱۶ اکتبر روز بودا بود و فروش الکل کلا ممنوع اعلام شده بود. به خاطر فوت شاه شون هم همه جا تعطیل هست. رستوران و اینها بازه که اون هم تا ساعت یک صبح بازه و بعد اون کلا می بندن. امشب هم فرقی نکرده. اولا هیشکی نیست نه توریست نه محلی ها. ثانیا اصلا بارها و اینها بسته اند فقط بعضی جاهای خیلی محدود بازه که بیشتر رستوران و اینهان و اون هم فقط تا یک صبح. من قبلا تایلند زیادم اومدم. تا صبح همه جا باز بود. اصلا تایلند گردی از ساعت دوازده یک به بعد شروع می شه. به نظر من من هم بد شانسی اوردم شما که نیومدید نیایید تا اوضاع عادی بشه وکرنه هزینه ای که می کنید سوخت می شه

  ۰

  پاسخ
 24. 24

  هومن

  من دوستام الان تایلدند، باهاشون در تماس بودم شاکی بودند، بدبخت ها کلی هزینه کردن رفتن خوردن به پیسی! آی ولی خندیدیم بهشون ها، برگردن قیافه شون دیدن داره

  ۱+

  پاسخ
 25. 25

  علی

  سلام
  دوستان ظاهرا اوضاع بهتر شده و کلاب ها نیز مقداریشون باز هستند
  این چیزی هست که دوستان از تایلند به من گفتند

  ۰

  پاسخ
  1. 25.1

   صدرگشت

   کلاب ها باز شده اند؟ یعنی موزیک جریان دارد؟ یعنی تا صبح باز هستند؟ مطمئنا نه! اگر هم باز باشند موزیکی در کاز نیست شادی در کار نیست و تا ساعت یک صبح بیشتر نمی توانند باز باشند. دقت داشته باشید ممکنه یه عده که از رفتن تور به تایلند سود می برند برای منافع خودشون سعی بکنند وضعیت در تایلند رو عادی جلوه بدن. خدا کنه وضعیت عادی باشه ولی چنین خبرهایی به ما نرسیده و کماکان معتقدیم وضعیت تایلند مناسب توریسم نیست.

   ۰

   پاسخ
 26. 26

  علی

  راستش امروز صبح به فیلم فرستادند که تو واکینگ هستند و اکثر کلاب ها باز بود و البته با موزیک راستو دروغش پای اونها اما ظاهرا بهتر شده و مجوز باز شدن مراکز تفریحی رو گرفتند!
  حالا اگر دوستان دیگه اطلاعاتی دارند به اشتراک بگذارند

  ۰

  پاسخ
  1. 26.1

   صدرگشت

   خدا رو شکر. پس رفتید از اون ور گزارش ماجرا را بفرستید ببینیم واقعا وضعیت توریسم در تایلند به حالت عادی برگشته است یا نه؟ ولی چیزی که من از اوضاع توریسم تایلند رصد می کنم کماکان خبری نیست

   ۰

   پاسخ
   1. 26.1.1

    علی

    امیدوارم اینطور باشه اما ظاهرا اوضاع روز به روز داره بهتر میشه البته منطق هم همین رو میگه قرار نیست مملکت تعطیل بشه, همه میدونیم که اقتصاد تایلند بر پایه توریسم میچرخه
    در مجموع اگر دوستان دیگه خبر مستندی دارند که مارا از اصل اوضاع کنونی تایلند باخبر کنند ممنون میشیم

    ۰

    پاسخ
    1. 26.1.1.1

     صدرگشت

     ده درصد درآمد تایلند از توریسم هست. اقتصاد تایلند بر پایه ی توریسم نیست ولی توریسم برای این کشور مهمه. در ضمن تایلند کشور منطق نیست. در جریان کودتای دو سال قبل تایلند بیش از چندین ماه کلا تعطیل شد. حالا هم پادشاه شان در گذشته است. هیچ رفتاری از تایلندی ها عجیب نیست. ولی اگر قرار بود وضعیت توریسم در تایلند به این زودی ها عادی شود جشنواره ی فیل ها که قرار است ۴۰ روز بعد در استان ایسان و در شهر سورین برگزار شود را کنسل نمی کردند. سه ماه تمام مسابقات ورزشی را معلق نمی کردند و یک ماه پرچم تایلند را نیم افراشته نمی کردند.

     ۰

     پاسخ
 27. 27

  muscular man

  بابا گول تورها رو نخورید امکان نداره تا ۳ ماه دیگه باز شه حداقلش گفتم شما یه سال هم در نظر بگیرین.

  ۰

  پاسخ
 28. 28

  امیر

  بابا من که دیگه بیخیال رفتن به تایلند شدم امروز اقدام کردم برای دبی تایلند بماند برای بعد

  ۰

  پاسخ
  1. 28.1

   صدرگشت

   عاقلانه ترین تصمیم رو گرفتی. تایلند دیر نمی شه که. روزه شک دار نگیری بهتره، بذارید وضعیت در تایلند کاملا عادی بشه بعد با خیال راحت برید تایلند. تایلند نرفتن خیلی خیلی بهتر و به صرفه تر از رفتن به تایلند در شرایط نا امنی و غیر عادی است.

   ۰

   پاسخ
 29. 29

  طاهري

  😩 همین الان تایلندم، خبری نیست، نیایین، منتظرم این دو سه روز هم بگذره برگردم، این سفر کوفت مون ش بابا، هر کی هم می گه تایلند عادیه بیایین شک نکنین داره دون می پاشه بیایین کاسبی کنند، تور برگزار می کنن اینها سر این می گن بیایین، ساحل پرنده پر نمی زنه، تو شهر هم خبری نیست

  ۰

  پاسخ
 30. 30

  شيرازي

  من دایی ام پاتایا رستوران داره، باهاش در ارتباطم و گفتم الان بلیط ها ارزون با بچه ها میاییم یه اب و هوایی عوض کنیم گفت خبری نیست بیایین هزینه ای که کردین هدر می ره

  ۰

  پاسخ
 31. 31

  گرامی

  داداش نیایید خبری نیست. علافیه. ما هم خودمون رو علاف کردیم اومدیم. این وضعی که من می بینم تا یه کاه دیگه هم عادی نمی شه. خبری نیست داداش فقط چند تا رستوران و مغازه بازه که اون هم تو ایران هم هست. تایلندی که این دفعه ما اومدیم والله دو زار نمی ارزه هزینه از جیب مون رفت

  ۰

  پاسخ
 32. 32

  گرامی

  اینجا نمی شه فیلم و عکس بذارم وگرنه می ذاشتم می دیدین سوت و کوره. هر کی هم بگه وضعیت عادیه بیایین داره به کاسبی اش رونق می ده شما گول نخورید

  ۰

  پاسخ
  1. 32.1

   صدرگشت

   گرامی جان شما کجا هستید؟ کافه ها و کلاب ها باز هستند یا نه؟

   ۰

   پاسخ
 33. 33

  فواد

  آژانس ها می گن همه چی روال عادی داره شما می گید نداره. افراد مختلف هم نظرات مختلفی دارند واقعا ادم گیج میشه. از طرفی هم اقدام کردیم تور گرفتیم. واقعا ادم می مونه چی کار کنه. تایلند هم سیستم درست درمونی نداره که ادم ازش کسب اطلاع بکنه

  ۰

  پاسخ
  1. 33.1

   صدرگشت

   فواد جان من خودم با تایلند در تماس هستم و خبر موثق دارم وضعیت تایلند برای سفر توریستی نرمال نیست. هیچ ماست فروشی نمیاد بگه ماست من ترشه. اژانس و کسانی که تایلند تو کار کار اژانس اینها هستند باید هم کتمان کنند. بگن همه چی ارومه و بیایید. شما نرید که کاسبی اونها کلا می خوابه. تا اطلاع ثانوی در تایلند وضعیت برای سفر توریستی عادی نیست ختم کلام.باور نمی کنید برید ببینید!!!

   ۰

   پاسخ
 34. 34

  ssamaneh

  man ba hamsaram oomadim Thailand masalan tailat. dishab goftim shayad vaziar adi shode vali nashode bood. faghat ta saat 1 sobh bazi jaha baz hastand o nad az oon Thailand mishe shahr arvah. ma ke safar khanevadegi oomadim vaghean hovsalamoon sar rafte vay be hal ooni ke mojaradi mikhad biad

  ۰

  پاسخ
 35. 35

  ssamaneh

  ta vaziat be halat addi barnashte oomadan Thailand eshtebah o door rikhtan pool hast. aasabetoon ham khoord mishe

  ۰

  پاسخ
  1. 35.1

   صدرگشت

   درود. لطفا اگر فارسی صحبت می کنید به الفبای فارسی نیز بنویسید که این نوشتار دست کم برای خود ما زیاد مانوس نیست. اگر هم اصرار به تایپ با حروف لاتین دارید می توانید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه یا ترکی بنویسید من ترجمه می کنم براتون.

   ۰

   پاسخ
 36. 36

  صدرگشت

  وضعیت در تایلند به حالت عادی بر نگشته است. معدود اماکن همانند کافه ها باز هستند آنهم در ساعات محدودی از عصر تا یک صبح ولی انگار در خفا باز کرده اند. خبری از موزیک و سر و صدا نیست و شادی در کافه ها جریان ندارد و اجازه ی روشن کردن تابلوهای نورانی خود را ندارند و ساعت یک صبح نیز الزاما باید ببندند.

  اصرار بر این است که وضعیت در تایلند عادی است و تعطیلی برای توریست ها نیست و توریست ها سفر خود را کنسل نکنند ولی کماکان وضعیت در تایلند برا سفر تفریحی و توریستی مساعد نیست. خبر جدید باشد به روز می کنیم

  ۰

  پاسخ
 37. 37

  صدرگشت

  به دلیل اینکه کنسل شدن سفر شما به تایلند و منصرف شدن شما از سفر به تایلند یقینا به کسادی شدید بازار عده ای از هم وطنان که در ایران و در تایلند در زمینه ی توریسم و تورهای داخلی تایلند و … فعالیت می کنند ختم می شود اطلاع رسانی دقیق و بی غرض صورت نمی گیرد و حتی پا از این فراتر گذاشته شده و به صورت واضح و آشکار سعی در پنهان کردن حقایق و ترغیب شما در سفر به تایلند صورت می گیرد ولی واقعیت این است که شادی در تایلند کماکان جریان ندارد و وضعیت برای سفر تفریحی به تایلند مساعد و مناسب نیست.

  ۰

  پاسخ
 38. 38

  شاکی

  چرا اینطوریه؟ آدم بخواد یه خبر موثق تو اینترنت ایران در مورد چیزی به دست بیار طوری سر در گم می شه که می خواد سرش رو بکوبه به دیوار. هر کی یه سازی می زنه. یعنی خیلی بدبختیم. هیش کی راستش رو نمی گه ها. هر کی فقط می خواد به نفع خودش هر دروغ دوست داشت بگه. خب آخه تو که می گی وضعیت تایلند عادیه و تضمین می دیم بیایید تایلند ما اومدیم دیگه کو؟ کجاش عادیه؟ آقا جون به حرف این کلاهبردار هایی که اینجا و تو ایران در زمینه تور تایلند اینها کار می کنند هرگز هرگز هرگز اعتماد نکنید. ما به اعتبار حرف اینها اومدیم الان که رسیدیم انگار اومدیم وس شن ترحیم بزرگ. زنگ هم بهشون زدم هر چی از دهنم در اومد گفتم. نمی گی اینی که الان دارم بهش اینطوری بی شرمانه دروغ می گم می بره می بینم سرش کلاه گذاشتم بر می گرده استغرلله ها

  ۰

  پاسخ
  1. 38.1

   صدرگشت

   والله دقیقا ادمو یاد مسافر کش هایی می اندازن که واسه پونصد تومن کرایه وسط اتوبان می زنند رو ترمز یه مسافر سوار کنند و دیگه فکر نمی کنند یکی از پشت میاد سوارشون می شه و ممکنه راهی اون دنیاشون کنه. تو همه زمینه ها الان ما ایرانی ها همین شدیم. بی تعارف بگم هر جایی که در توان مون باشه از کلاه گذاشتن سر همدیگه کمترین دریغی نمی کنیم. بابا جان واقعیت رو بگو بذار مشتری خودش تصمیم بگیره که بیاد یا نیاد. الان هم تمام تلاش شون رو به کار گرفتن بگن تایلند بزن و بکوبه و همه چی آرومه و من همه اش خوشحالم تا کاسبی شون دوباره رونق بگیره دیگه حالیشون نیست اینی که می کنند کلاهبرداری هم اگر نباشه دست کم کتمان کردن برخی حقایق هست و بسیار نامردیه. آقا فعلا تایلند خبری نیست گول اینها رو هم نخورید.

   ۰

   پاسخ
 39. 40

  صدرگشت

  اصلا یه تحلیل خیلی ساده: شاه یک مملکت مرده است و یک هفته از مرگ شاه نمی گذرد انتظار دارید همه چیز در این کشور عادی باشد و شما طبق گذشته عشق و حال کنید؟ اصلا شدنیه؟ عده ای از دوستان که ذی نفع هستند هم اصرار دارند که عزای یک ماهه و یک ساله برای توریست ها نیست.

  بله شاید برای توریست ها نباشد منتهی نه برای ایرانی هایی که نود و نه درصد برای تفریحات شبانه به تایلند می روند بلکه برای توریست هایی نیست که برای دیدن مینی سیام و بیگ بودا و نانگ نوچ و باغ وحش و … به تایلند می روند. وقتی که یک جنبه ی قضیه ی سفرهای توریستی شما ایرانی ها به تایلند خود تایلندی ها هستند و وقتی برای بزن و بکوب و تفریحات شبانه به تایلند سفر می کنید انتظار دارید هنوز جسد پادشاه از سردخانه ی بیمارستان در بانکوک تحویل داده نشده دوباره بساط بزن و بکوب برای شما راه اندازی شود.

  در ایران وقتی بین دو نفر هم وطن خرید و فروش روزمره ی ساده نظیر خرید و فروش یک جفت جوراب صورت می گیرد خدا و پیغمبر و حضرت عباس و مادرشون و جون بچه شون و همه و همه رو یکجا و فله ای می ریزند وسط و به همه یکجا قسم می خورند و دست آخر می بینید علیرغم اینهمه قسم و آیه و تار سبیل و ناموس نه نه و … در خرید ۳۵۰۰ تومنی ۲۱۰۰ تومن به این شیوه به شما هل داده اندآن وقت به اعتبار اینکه فلان سایت و فلان گروه و فلان کانال ادعا می کند شادی در تایلند تمام و کمال جاری است و روال در تایلند عادی است و بساط عشق و حال فراهم است الکی دل خوش نکرده و به تایلند نروید.

  فلان سایت و فلان گروه و فلان شخص همه ذی نفع سفر شما به تایلند هستند و از قماش همین مردمی هستند که می بینید و خود نیز از همان قماش هستید و هستیم. بگذارید اوضاع در تایلند به حالت عادی که برگشت به این کشور سفر کنید. خلاص

  ۰

  پاسخ
 40. 41

  صدرگشت

  برخی کافه ها و اینها از هشت شب تا یک صبح به صورت خیلی محدود و کنترل شده باز هستند و ولی خبری از شادی و موزیک در آنها نیست. دقیقا مثل سینمایی که فیلم پخش نکنه! خب سینمای که فیلم پخش نکنه باز باشه یا نباشه توفیری به حال کسی نمی کنه.

  ۰

  پاسخ
 41. 42

  صدرگشت

  آخرین خبرهای رسیده از وضعیت توریستی پاتایا پس از درگذشت شاه به این شرح است: ارتش برای کنترل اوضاع و برای مقابله با هر گونه نا امنی احتمالی در شهر حضور دارد و درست به همین دلیل نیز وضعیت در شهر چندان عادی نیست. کافه ها و بارها از ساعت هشت شب باز هستند و البته صدای موزیک بسیار بسیار ضعیف و در حد نجواست و از سوی دیگر ساعت یک صبح نیز ببندند در حالی که زندگی اصلی توریستی در تایلند و خصوصا در پاتایا از ساعت یک صبح به بعد تازه آغاز می شود. از ساعت یک یا نهایتا دو به بعد در پاتایا فقط داروخانه ها حق دارند باز باشند و شهر عملا شهر ارواح است.

  اعلام عزای عمومی سبب شده است میزان توریست ها به تایلند بسیار بسیار کم شوند و حتی محلی های تایلند که در کافه ها پلاس بودند نیز گویا از پاتایا رفته اند و به دهات و شهرهای خود بازگشته اند و والکینگ استریت در خلوت ترین وضعیت خود قرار دارد و شادی ابدا جاری نیست.

  با این وضعیت حتی اگر برای شما قسم و آیه هم بیاورند که وضعیت در تایلند عادی است شما باور نکنید. وضعیت همینی است که به اطلاع رساندیم و حال خود دانید می خواهید بروید بروید می خواهید نروید هم نروید. باز شدن کافه ها از ساعت ۸ و ۹ شب تا یک الی دو صبح نیز به صورت قانونی نبوده و به صورت زیر سبیلی می باشد و عرض کردم خبری از موزیک و شادی هم نیست و موزیک در حد بسیار بسیار بسیار ملایم و خفیف می باشد که عریضه خالی نماند وگرنه شادی در تایلند کماکان مسکوت است.

  ۰

  پاسخ
 42. 43

  علی

  گفته شده از بعد از ۲۰ اکتبر تا حدود زیادی وضعیت عادی میشه ولی نه کامل

  ۰

  پاسخ
  1. 43.1

   صدرگشت

   گفتن واقعیت حتی اگر به ضرر خود انسان هم تموم شه بر گفتن دروغی که ظاهرا به نفع آدم تموم شه خیلی خیلی بهتره. هم برای خود فرد هم برای جامعه. من نمی دونم چرا اصرار دارند وضعیت در تایلند عادی است. توضیح دادم که وضعیت در تایلند این است هر که خواست برود برود هر که خواست تعویق بیاندازد خود دارند. ولی دوستان اصرار و پافشاری می کنند که وضعیت در تایلند مثل قبل است و بیایید و اینجا شادی در حد اعلا در جریان هست و هر کس هم که بخواد واقعیت را بازگو کند به نحوی بایکوت کرده و می کوبند. ما امیدواریم همین فردا وضعیت در تایلند عادی شود ولی فعلا که نیست و الزامی هم به لاپوشانی قضیه نداریم و اصراری هم به هدایت شما به سمت و سوی تایلند نداریم. وضعیت در تایلند فعلال مساعد سفر به یاد ماندنی توریستی نیست.

   ۰

   پاسخ
 43. 44

  صدرگشت

  قرار بود بازی بین تایلند و استرالیا در تاریخ ۱۵ نوامبر یا همان ۲۵ آبان در تایلند برگزار شود که مسئولین تایلندی اعلام کردند به دلیل عزادار بودن تایلند در غم از دست دادن شاه، این بازی در کشور دیگری برگزار شود ولی چون فیفا زیر بار نرفت تایلند مجبور به پذیرش بازی شد.

  برای این بازی که در تاریخ ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان) برگزار می شود، هواداران نه تنها نباید هیچ گونه حرکتی که نشانگر شادی و خوشحالی آنهاست انجام داده و شعاری سر بدهند، بلکه ملزم هستند با ظاهری موقر که نشانه عزادار بودن آنهاست به میدان بروند.

  برای بازی که قرار است ۲۵ آبان یعنی ۲۵ روز بعد یعنی در حدود ۴۰ روز پس از مرگ شاه در تایلند برگزار شود دستور اکید داده شده است که شادی در ورزشگاره ممنوع است و مردم نیز باید با لباس عزا به دیدن بازی بروند، آن وقت انتظار دارید شادی در تایلند الان برقرار باشد و وضعیت توریستی تایلند برای سفر تفریحی به تایلند عادی باشد؟

  هستند عده ای که در داخل ایران و در خارج از ایران و در تایلند با همه ی توان قصد دارند وضعیت توریسم در تایلند را به هر نحوی که در چنته دارند عادی جلوه داده و شما رت ترغیب کنند که سفر خود به تایلند را کنسل نکرده و یا حتی اقدام به سفر به تایلند کنید.

  شواهد و اخبار رسیده که با عقل و منطق نیز منطبق است حکایت از آن دارد که حالا حالاها تایلندی ها قصد کوتاه آمدن ندارند و حالا حالاها وضعیت توریستی تایلند مناسب سفر تفریحی و شاد نیست.

  ۰

  پاسخ
 44. 45

  صدرگشت

  طبق اعلام نخست وزیر و مقامات تایلندی که شادیو تفریح در تایلند دست کم تا یک ماه پسا از درگذشت شاه برپا نخواهد بود اگرچه مراکز توریستی در تایلند به روی توریست ها باز هست ولی کماکان شادی و نشاط به کشور تایلند باز نگشته است و سفر تفریحی به این کشور کماکان عقلانی و منطقی نیست. کماکان تایلند و مردم و مراکز تفریحی عزادار شاه از دست رفته هستند

  ۰

  پاسخ
 45. 46

  فرانک

  آخه اینم شد شانس تا قصد سفر به تایلند رو کردیم هم پشه زیکا شیوع پیدا کرد و هم شاهشون بعد ۷۰ سال حکومت مرد. البته من قصد رفتن به کلوپ و رقص و اینها رو ندارم فقط در حد دیدن مراکز تفریحی و پارک آبی و.. در بانکوک و پاتایا که اوایل آذر قصد سفر داشتیم. آیا آذر هم هنوز زوده؟
  پشه زیکا چی این که دیگه واقعا خطرناک می تونه باشه.
  نظر شما چیه؟؟؟؟

  ۰

  پاسخ
  1. 46.1

   صدرگشت

   درود.چیزی که رسما اعلام کرده اند تا یک ماه پس ار فوت شاه شادی و تفریح در تایلند رسما تعطیل است هر چند الان هم در سطح خیلی محدود و در ساعاتی بسیار محدود از شب به صورت زیر سبیلی و زیر زیرکی جریان دارد ولی تا اوایل آذر من امید دارم و پیش بینی می کنم وضعیت در تایلند دست کم برای مسافران و توریست ها مناسب سفر تفریحی عام و خاص باشد.

   نه به نظر من مناسبه. در مورد پشه ی زیکا هم جای نگرانی نیست چون قرار نیست تایلند یا هر مقصد دیگری که می روید کاملا از همه نظر استریل باشد. تنها چند نمونه ابتلا به زیکا و تولد بچه ی میکروسفال (با سر کوچک و عقب افتاده) در تایلند گزارش شده است و در نظر بگیرید که احتمال دارد اوایل آذر نظیر آن چیزی که سال قبل در ایران و خصوصا در کرمان، آنفلوانزا شایع شد دوباره شایع گشته و یا بیماری دیگری شایع شود پس از این نظر جای نگرانی نیست و چه بسا که از نقطه نظر سلامت جسم و از نقطه نظر پزشکی، آذرماه تایلند مناسب تر و سالم تر از خود ایران باشد.

   در ضمن در تایلند از فروشگاه هایی همانند فمیلی مارت و دیگر فروشگاه های زنجیره ای که بیست و چهار ساعته باز هستند می توانید از لوسیون های ضد پشه که بسیار هم ارزان هستند تهیه کرده و استفاده کنید تا پشه ها سمت شما حمله ور نشوند. این هشدارها را هم بخوانید. سفر به سلامت

   ۰

   پاسخ
 46. 47

  صدرگشت

  از بانکوک خبر رسید بخشی از مراکز توریستی و تفریحی تایلند که از مرگ پادشه به این سو بسته بود دوباره شروع به کار کرده است و امید می رود کم کم وضعیت توریستی و تفریحی در تایلند به سطح نرمال برسد ولی کماکان محدودیت های زیادی در فعالیت مراکز توریستی تفریحی وجود دارد.

  ۰

  پاسخ
 47. 48

  فرانک

  ممنون از راهنماییتون. یه سوال دیگه داشتم. پاتایا و پوکت بهتره بریم یا بانکوک اکثرا می گن بانکوک نرو. چون من خیلی اهل خرید نیستم گفتم تو پاتایا خرید کنم چون شنیدم مرکز خریدای خوبی هم داره. بیشتر می خوام از طبیعت و دریا لذت ببرم. اهل شب نشینی نیستیم

  ۰

  پاسخ
  1. 48.1

   صدرگشت

   درود
   ببینید پوکت و پاتایا ظرفیت اینو دارند که شما حتی ماه ها در هر کدام از این مناطق باشید و بی آنکه تکرار را تجربه کنید لذت ببرید. از سوی دیگه اینکه پاشید هشت ساعت پرواز رفت و هشت ساعت برگشت از تهران با انبوهی هزینه را طی کرده و فقط در یک شهر باشید و یک شهر را ببینید به نظر من خوب نیست. پس بهتره مثلا اگر یک هفته در تایلند هستید چند روزی در بانکوک و چند روز بعدی را در پاتایا که کم هزینه تر است و یا حتی در پوکت که با توجه به دور بودن از بانکوک و به توجه به اینکه کلا پوکت کلاس و هزینه هاش با پاتایا متفاوت است بگذرانید. هر چند خود من شخصا سفر یک هفته ای به تایلند که از خیلی قبل در ایران رایج شده است را اتلاف پول و به جان خریدن خستگی می دانم و بس و تایلند رو دست کم باید ادم دو هفته تا یک ماه توش باشه و بفهمه اصلا برای چی اومده. پروازش از ایران طولانیه! باز تصمیم با خود شماست. بانکوک هم فقط خرید و کافه های شبانه نیست و دیدنی های بسیار زیادی داره و البته طبیعت پوکت عالی است و طبیعت پاتایا و خصوصا جزیره کوه لارن اش واقعا زیباست. در پاتایا هم بر خلاف ایرانی ها که اغلب در ساحل بیچ رود پلاس هستند شما ساحل جامتین رو متر کنید. تمیزتر و بهتر و با کلاس تره. مثلا در بانکون سافاری باغ وحش یا همان طبیعت اعم از خشکی و آبی را بروید لذت بخش خواهد بود و …

   ۰

   پاسخ
 48. 49

  صدرگشت

  در ضمن پرواز مستقیم از تهران و ایران به پاتایا نداره و همچنین تا جایی که من اطلاع دارم پرواز ایرانی و مستقیم به پوکت نیز نداره و بنابراین مردم اغلب به بانکوک رفته و پس از یکی دو روز بانکوک گردی به پاتایا و یا پوکت می روند. توصیه ی من به شما اول اینه که اقامت تون در تایلند رو کمی بیش از یک هفته بکنید. و یکی د شب بانکوک و الباقی را پوکت و پاتایا باشید

  ۰

  پاسخ
 49. 50

  فرانک

  خیلی لطف کردید که پاسخگو بودید. احساس می کنم با توجه به اخلاق خوبتون تورهای با قیمت مناسب هم دارید. تور بیشتر ۱ هفته هم پس دارید با توجه به پیشنهادتون مثلا ۱۰ روزه. یا ۲ هفته.
  حتما با آژانس تماس می گیرم
  در ضمن من از شیراز هستم

  ۰

  پاسخ
  1. 50.1

   صدرگشت

   درود
   ما اصلا تور نداریم. ما اصلا هیچ گونه بیزینس در مورد گردشگری هم نداریم. صدر گشت صرفا برای این راه اندازی شده است شما را بی منت و در حد تجربیات خودمون راهنمایی کنیم و با هم (من و کاربران) تجربیات خود را به اشتراک بگذاریم. هدف صدرگشت اینه که شما دیگر نیاز به پشت سر گذاشتن تجربیات ناگواری که ما از سر بی تجربگی و کم تجربگی و کلاهبردار بودن یک عده از هم وطنان وغیر هم وطنان در این عرصه در طول سفر به گوشه و کنار جهان داشته ایم را هرگز تجربه نکنید و با پیش آگاهی از مسیری که قرار است بروید و مقصدی که قرار است در آن خوش بگذرانید یک راست به سراغ تجارب خوبی که باید داشته باشید بروید. شیراز آدم بد به ندرت توشون پیدا می شه و اغلب خوب هستند ولی اگر از جای دیگه تور می خواهید بگرید اول اینو بخونید بعد

   ۰

   پاسخ
 50. 51

  فرانک

  درود.
  متوجه شدم که شما فقط یک سایت دارید. و جهت اطلاع رسانی است.
  پس لزفا اگر چند آژانس خوب می شناسید معرفی کنید

  ۰

  پاسخ
  1. 51.1

   صدرگشت

   درود
   معرفی آژانس خوب نه در اهداف ما و سایت هست و نه اینکه عاقبت خوشایندی داره. اولا تضمینی به خوب بودن هیچ کس دست کم در این دوره و زمونه نیست. در ثانی تضمینی به خوب موندن کسی خصوصا در این زمونه نیست. سر همین ما را معذور بذارید بانو. من خودم هر جای دنیا که بخوام برم بلیط ترجیحا از شرکت های خارجی می خرم و خودم برای خودم برنامه ریزی کرده و سفر می روم و اعتقادی به تور و آژانس ندارم. دلیل هم داره

   ۰

   پاسخ
 51. 52

  علی

  سلام. من ۲ آذر عازم تایلند هستم (پاتایا) دیروز با یکی از دوستانم تصویری صحبت می کردم اوضاع تایلند خوبه هیچ مشکلی هم نیست حتی من باور نمیکردم و از دوستم خواستم بره واکینگ از اونجا تماس بگیره این کارم کرد اون چیزی که من تو خیابون واکینگ دیدم هیچ فرقی با سفر پارسالم نداشت دیسکوها باز بودن آهنگ بخش میشد و حتی یه سری جوون داشتن توی خیابون برک دنس میزدن خلاصه همه چی عادی بود چون خودم دیدم امروز بلیطمو اوکی کردم تا کارای ویزا رو انجام بدم. خلاصه خواستم به کسایی که می خوان برن پاتایا کمک کرده باشم. شک نکنید برید خوش بگذرونید. رد ضمن من نه مدیر یا کارمند و یا … آژانس هواپیمایی نیستم فقط خواستم کمک کرده باشم.ممنونم

  ۰

  پاسخ
  1. 52.1

   صدرگشت

   درود
   اخباری که از منابع موثق دریافت می کنیم خلاف این ادعا را اثبات می کند. از طریق اینترنت و از طریق دوربین های مدار بسته نیز می توانید به راحتی به صورت آنلاین نقاط مختلف پاتایا را ببینید. در اینترنت سرچ بزنید و خود ببینید. اگر شما به گفته های خود ایمان دارید سفر خوبی برای شما آرزو می کنیم ولی از دید ما که ذی نفع قضیه هم نیستیم اوضاع توریستی در تایلند کماکان عادی نیست و به دوستان توصیه می کنیم دست کم تا یک ماه پس از شروع عزاداری برای شاه این کشور به تایلند سفر نکنند
   در ضمن ۲ آذر تاریخ عاقلانه تری نسبت به این روزهاست چون تا اون موقع یک ماه اعلام رسمی نخست وزیر مبنی بر الزامی بودن تعطیل هر نوع فعالیت های شاد در تایلند نیز تمام شده است

   ۰

   پاسخ
   1. 52.1.1

    علی

    بله شما درست میگید ۲ آذر یک ماه تموم شده منم باور نمی کردم اوضاع خوب باشه بخاطره همین از دوستم خواستم بره واکینگ و تصویری ارتباط بده ولی اون چیزی که من دیدم فرقی با سفر قبلیم نداشت بازم ممنونم بخاطره پاسخ گوییتون و سایت خوبتون.

    ۰

    پاسخ
    1. 52.1.1.1

     صدرگشت

     همه چیز که ویترین کار و همه چیز هم که واکینگ نیست هر چند از دیروز برخی فعالیت های شاد در تایلند با کمی اغماض دوباره از سر گرفته است ولی شما زود و سطحی قضاوت کرده اید. ببینید دوست من واکینگ از ساعت حوالی ۵ الی ۶ عصر به روی ماشین ها بسته می شد و تا فردا صبح خوالی ساعت ۶ دربست در خدمت توریست ها بود درسته؟ الان از ساعت هفت به روی خودرو بسته می شه و کافه ها فعالیت های محدود خود را شروع می کنند و این فعالیت که تاکید می کنم با محدودیت همراه است تا ساعت ۱ صبح جریان دارد که شاید بتوان با کمی عز و التماس و دیدن دم پلیس تا ساعت دو ادامه داشته باشد ولی زندگی توریست ها در تایلند از ساعت ۲ تازه شروع می شد که این روزها همانگونه که عرض کردم از ساعت دو به بعد تنها مراکزی که در تایلند باز هستند داروخانه ها هستند! از این دوست خود بخواهید ساعت ۲ و نیم و سه سری به واکینگ زده و برای شما عکس و فیلم ارسال کند و خواهید دید تایلند با چیزی که سابقا دیده بودید ابدا یکسان نیست.

     ۰

     پاسخ
    2. 52.1.1.2

     صدرگشت

     اگه نیاز بود و قانع نشدید موارد دیگری را از تفاوت هایی که تایلند الان با تایلند قبل از فوت شاه دارد و البته خیلی ها نمی خواهند شما بدانید را برای شما بازگو کنم! به افت خیلی شدید قیمت تورهای تایلند که آژانس ها در ایران می فروشند دقت کنید. آژانس ها هرگز هرگز هرگز بی دلیل قیمت خصوصا قیمت تورهای تایلند را پایین نمی آورند ولی دنبال بهانه هستند که بی دلیل بالا ببرند. وقتی این چنین قیمت افت کرده است پس باید تردید کنید که شاید همه ی در باغ سبزی که در تایلند به شما تضمین داده می شود واقعیت نداشته باشد! امیدوارم موضوع را گرفته باشید

     ۰

     پاسخ
 52. 53

  saeid

  با سلام
  این یک ماه عزاداری از کی دقیقا شروع شده؟ ۱۳ اکتبر؟!

  ۰

  پاسخ
  1. 53.1

   صدرگشت

   درود
   خبر درگذشت شاه تایلند

   دقیقا ۱۳ October 2016 فوت کرده است و نخست وزیر تایلند نیز یک ماه دستور تعطیلی همه نوع شادی در تایلند و یکسال عزای عمومی خصوصا در بخش دولتی اعلام کرده است

   ۰

   پاسخ
 53. 54

  صدرگشت

  خبر جدید از وضعیت توریستی تایلند پس از مرگ پادشاه: خبرهای رسیده از تایلند و خصوصا پاتایا موید این واقعیت است که با اغماض پلیس کافه ها می توانند تا نزدیکی های صبح باز باشند ولی از ترس اینکه مبادا توسط ارتش و پلیس به بی حرمتی به پادشاه متهم شده و مورد برخورد واقع شوند از ساعت ۱ یا نهایتا دو به بعد ملزم به خاموش کردن موزیک و تعطیل کردن شادی هستند. کافه های بدون موزیک و شادی یقینا ساندویچ بدون نوشابه خواهد بود پس کماکان برای سفر به تایلند تا عادی شدن اوضاع صبر بفرمایید

  ۰

  پاسخ
 54. 56

  صدرگشت

  سیل در پاتایا پیشروی کرده است. آب بخش های دیگری از پاتایا را نیز گرفته است و تردد و حتی زندگی در این شهر مختل شده است. اطلاعات بیشتر

  ۰

  پاسخ
 55. 57

  صدرگشت

  خبر شیوع ابتلا بیماری هاری در تایلند بهداشت جهانی را شوکه کرد. بد نیست بدانید که در تایلند گوشت سگ به وفور می خورند و حتی از خون سگ نیز سس تهیه می کنند. در تایلند مراقب باشید غذایی که می خورید از چه منابعی تهیه شده باشد و همچنین مراقب سگ های ولگردی که در تایلند به وفور یافت می شوند باشید. هاری واکسن دارد ولی درمان ندارد و تقریبا هاری مساوی با مرگ هولناک در کمتر از چند هفته خواهد بود.

  ۰

  پاسخ
 56. 58

  muscular man

  اگه بیماری در تایلند شیوع کرده اصلا رفتن به تایلند صلاح نیست چون از همه نقاط جهان اونجا هستن.یا نروید یا شدیدا مواظب خودتون باشین.

  ۰

  پاسخ
 57. 60

  muscular man

  سیل هم اومد بدتر هم شد.به حرف های مدیریت گوش دهید ایشون همه جای دنیا رفته همه چی دستشه.من هر جا بخوام برم با ایشون مشاوره میکنم حتما قبل از رفتن با ایشون مشاوره کنین به نفع تونه .تورهای گردشگری واقعا کلاهبردار وشیاد تشریف دارن به جای اینکه تور ببیرن به تور میندازن.

  ۰

  پاسخ
  1. 60.1

   صدرگشت

   نه از رفتن شما به تایلند سودی نصیب ما می شه نه از نرفتن شما به تایلند. اساسا این سایت هم برای کسب درامد و سود نیست. فقط نه اینکه در طول این همه سال که جهانگردی می کنم به هر نحوی که در باور نمی گنجد پیه خیلی از کلاهبرداران که در این عرصه مترصد شما هستند که تیغ تان بزنند به تن ما خورده است سعی در دادن اطلاعات به روز و بی غرض به شما داریم که این پیه ها به تن شما ها نخورد!

   مراکز تفریحی و شادی در تایلند یا از بیخ تعطیل است و یا اینکه از هفت عصر تا یک صبح با موزیک همراه هست و بعد از این هم باید همانند مجلس ترحیم بشینی همدیگر را نظاره کنی با این وجود اصرار دارند وضعیت در تایلند عادی هست بیایید؟

   بیان کجا؟ بیان تایلند با این وضعیت چی کار کنن؟ از اون سو سیل هم که الان داره تو تایلند جولان می ده. پاتایا کلا زندگی و راه رفتن توش مختل شده و سیل به پوکت هم رسیده. کسی رو نکشته ولی تردد عملا ناممکن شده. با این وضعیت انتظار داری بیان تایلند چی کار؟

   خب شما آژانس مسافرتی داری و بقای شما منوط به رفتن مسافر به تایلند هست درست! شما در تایلند کاسبی داری و بقای شما منوط به رفتن مسافر به تایلند هست صحبح ولی هیچ یک دلیل نمی شه مسافر را فریب دهی و عازم تایلندی بکنی که الان چیزی برای مسافر ایرانی نداره.

   بابا خود ترکیه الان هشدار داده اقا نا امنه ها می خواهی بیایی جونت پای خودت و دیدید که در انتالیا هم بمب گذاری کردند و دیدید که امریکایی ها زن و بچه هاشون رو از استانبول خارج کرده اند و الان با این وضعیت اصرار می کنند که ترکیه امن هستد بیایید برید ترکیه!

   بابا ترکیه کودتا شده بود تو خیابون داشتند همدیگر رو می دریدند از این ور از مشهد هواپیما به اصرار اژانس ایرانی بلند شده بود مسافر به قصد گردش و تفریح می برده ترکیه!!! دیگه مثال واضح تر از این؟

   ۰

   پاسخ
 58. 61

  صدرگشت

  این هم گزارش داغ از دیروز پاتایا. کی می گه وضعیت در پاتایا برای توریسم شاد عادی است؟

  ۰

  پاسخ
 59. 62

  اکبری

  تایلند خبری نیست و اگر بود اژانس ها قیمت ها رو انقدر پایین نمی اوردن. توری که تا قبل این ماجراها ۱۹۰۰ سرش دعوا بود الان ۱۴۰۰ التماس می کنند کسی نمی ره. از هیچ چی هم نشه فهمید از این یه قلم جتس می شه فهمید تایلند فعلا به درد نمی خوره.

  ۰

  پاسخ
 60. 63

  علی

  دیدید پست منو نذاشتید.شما فکر کردی ملت خرن نمیفهمنن . گذشت اون زمان فقط خواستم بگم فکر نکن ملت خرن

  ۰

  پاسخ
  1. 63.1

   صدرگشت

   دلیل اینکه پست ات رو تایید نکردم چون بی نزاکتی به خرج داده بودید. با متانت و ادب نظر می دادید تایید هم می شد. همین پستت هم همچین خیلی با نزاکت و ادب نبود ولی با اغماض تایید شد

   ۰

   پاسخ
   1. 63.1.1

    علی

    من یه آدرس سایت گذاشته بودم تا کسایی که میان اینجا راحت تصمیم بگیرن هیچ گونه بی احترامی هم نکرده بودم نظرمو گفته بودم ولی شما متاسفانه دیکتاتوری رو می پسندید در هر صورت من قصدم بی احترامی نبود

    ۰

    پاسخ
    1. 63.1.1.1

     صدرگشت

     ادرس سایت رو که بخونید پیشتر خود ما به کاربران گفته بودیم همچین امکانی هست و می تونید از طریق دوربین های مدار بسته پاتایا رو ببینید. ولی این سایت با جامعه کمی فرق می کنه. این سایت جامعه ی ایرانی نیست که مجاز باشید با هر ادبیاتی صحبت کنید. مودب و متین صحبت کنید هر ادرسی که بذارید هر پستی بذارید ولو پته ی ما باشه که روی آب بریزید تایید می شه. ما هم مردم رو نگرفتیم دستبند بزنیم و پابند بزنیم که تایلند نروید و فقط از وضعیت تایلند گزارش به روز به مردم می دهیم خواستند بروند به سلامت نخواستند بروند هم انشا الله به زودی ولی گویا شما و امثال شما از اینکه در هر شرایطی مردم عازم تایلند شوند قویا استقبال می کنید! می شه دلیل اش رو بگید ما هم بدونیم؟ تایلند شاه مرده همه جا بسته است همه دنبال عزاداری هستند از اون ور اصرار از این ور هم فشار وارد می کنید که تایلند همه چی آرومه همه هم خوشحال اند و برید تایلند و …! نیازی به فکر کردن نیست که ادم دلیل اش رو بفهمه. چون کاسبی یه عده در تایلند رفتن شماهاست و بی آنکه توجهی به این مهم بکنند که مسافر هم انسان است و در قبال هزینه ای که برای سفر می کند باید سفری با کیفیت داشته باشد ولی فقط سودی که از سفر توریست عاید خودشان می شود را می بینند و مسافر را در هر شرایطی ترغیب به سفر می کنند! هنوز یاد کسی نرفته در ترکیه کودتا شده بود همه دنبال سوراخ موش بودند مخفی شوند و خارجی هم در به در دنبال پرواز بودند از ترکیه فرار کنند و آژانس ایرانی اصرار کرده و هواپیما بلند کرده بود که مسافر از ایران برای سفر تفریحی به استانبول بفرسته! شماها در بهترین شرایط اینید! حقوق و جان و مال و وقت مسافر کمترین ارزشی برای شما که کاسب هستید مهم نیست و فقط پول در بیاد گور پدر مسافر که هر بلایی سرش می خواد بیاد بیاد

     ۰

     پاسخ
     1. 63.1.1.1.1

      مهدی

      به نظرم آقای علی هیچ حرف بی ربطی نزدند من خودم هم تحقیق کردم و از دوستم که توی پاتایا زندگی میکنه خواستم که بره توی خیابونا و مکالمه ی تصویری داشته باشیم و همه جا رو دیدیم و هیچکدوم از این سخنانی که شما نوشتید در مورد پاتایا صدق نمیکنه.
      شما بهتربود که پیام ایشون رو نمایش میدادید تا ما شنوندگان خودمون قضاوت کنیم.
      با تشکر

      ۰

     2. صدرگشت

      ایشون مثل شما نزاکت داشتند پیام شون هم نمایش داده می شد. پیام شون رو دوباره بفرستند ولی این بار با نزاکت بفرستن نمایش می دیم. ولی این وسط برادر من یه موضوعی هست که شما باید پاسخ دهید تا برای ملت روشن شود. این تصویر را ببینید سپس به این سوال پاسخ دهید شما که به تایید صحبت های نفر قبلی وارد میدان می شوید هر دو یک نفر هستید با یک آی پی واحد. زشته پسر جان! بده! شرافتمندانه زندگی بکن! دیگه والله چوب خط ایران و ایرانی پر شده. حالا که دستت رو شد قشنگ راست و حسینی بیا بگو از هل دادن مردم به سمت تایلند چه سودی عایدت می شه راهنمایی ات کنیم انسان وار هم سود کنی هم کلاهی سر مردم نذاشته باشی

      ۰

 61. 64

  صدرگشت

  سه روز پس از فوت شاه اصرار پشت سر اصرار که وضعیت در تایلند عادی هست و ایرانی ها بیایید! مگه می شه شاه یک مملکت بمیره سه روز بعدش شما در اون مملکت دادار دودور راه بندازید بزن برقص کنید و به کسی هم بر نخوره! خود نخست وزیر یک ماه امر به تعطیلی همه ی مراکز تفریحی و شاد داده شما اصرار می کنید که نه بابا همه چی آرومه بیایید خب همونطور که شما مردم رو بمباران می کنید که وضعیت عادیه من هم اطلاعات به روز و بی غرض از تایلند برای مردم می فرستم تا خود مردم تصمیم بگیرند و این وسط شما چرا دلخورید؟ خب شما تلاش خودتون رو می کنید ما هم سعی خودمون رو و مردم مختارند بر اساس عقل خودشون تصمیم بگیرند. این ناراحتی داره به نظر شما؟ ما با تایلند پدر کشتگی نداریم ولی گویا شما توریست و مسافر رو شکل نون دونی و جلبک می بینید که از چپ و راست کلاه سرش بذارید

  ۰

  پاسخ
 62. 65

  صدرگشت

  وقتی خود سایت های تایلندی و خود رسانه های تایلند با عکس و فیلم خبر از گسترش آب گرفتگی و سیل در پاتایا و پوکت می کنند انتظار دارید ما این اخبار را بازتاب نداده و از صبح تا شب مردم را ترغیب به رفتن به تایلند کنیم؟ نه داداش ما ه از رفتن کسی به تایلند سودی می بریم نه اینکه بابت منصرف کردن کسی از رفتن به تایلند از سوی ارگان و جایی پول به حساب ما واریز می شه. ما در صدر گشت فقط واقعیت ها را از منابع موثق دریافت کرده و بازتاب می دهیم هر کی هر تصمیمی هم گرفت ربطی به ما نداره

  ۰

  پاسخ
 63. 66

  صدرگشت

  چندی است چیز خور کردن مسافر و توریست در تایلند و خصوصا پاتایا و ربودن دار و ندار وی به شدت رواج پیدا کرده است و ممکن است دز دارویی که به شما خورانده می شود تا بیهوش شوید تا اموال شما را بربایند زیاد شود و حتی بمیرید. از این روش نه تنها برای خالی کردن جیب و ربودن دارایی های توریست ها استفاده می شود بلکه اگر قربانی تایلندی نیز به تورشان بخورید دریغ نمی کنند. پس بیش از پیش مراقب باشید.این فیلم کوتاه در یوتیوب را ببینید.

  ۰

  پاسخ
 64. 67

  صدرگشت

  بفرمایید. کار انقدر بالا کشیده که پلیس تایلند هم به توریست ها هشدار داده.

  ۰

  پاسخ
 65. 68

  صدرگشت

  بازتاب واقعیت هایی که در تایلند در جریان است در این تاپیک به مذاق یک عده خوش نیامده است و به هر نحو سعی به انحراف کشاندن و یا خاموش کردن این بحث ها در این سایت دارند. این هم یک نمونه که با اسامی مختلف وارد سایت می شود و نظرات مختلف گذاشته و سعی در ایجاد تشنج دارند. همین ها در رسانه ها و شبکه های اجتماعی تلاش دارند تا به هر نحو که شده مردم را به سمت و سوی تایلند هل داده باشند. زمانی که شرایط برای یک سفر امن و با کیفیت مهیا نیست تلاش برای متقاعد کردن شما برای سفر به تایلند که البته برای پر کردن جیب خودشان نیز صورت می گیرد از دید ما و از دید هر انسان عاقل بی طرف دیگری ناپسند و دور از شرافت است.

  ۰

  پاسخ
 66. 69

  صدرگشت

  در مورد تورهای داخلی تایلند هم به هم وطنان اطمینان نکنید و سعی کنید خود به صورت گروهی تورهای داخلی برای خود برنامه ریزی کرده و بروید. تورهای داخلی به این معناست که مثلا شما قرار است یک هفته در پاتایا بمانید و در طول اقامت یقینا یک عده از هم وطنان را خواهید دید که یادآور سماجت های گلو کوئیست و اینها خواهند بود و اصرار پشت اصرار خواهند داشت که اگر خود بخواهید سر خود اقدام به گشتن شهر و رفتن به جاهای دیدنی بکنید اولا برای شما خطر دارد در ثانی گران تمام خواهد شد و بیایید ما شما را به تورهای داخلی ببریم.

  اصلا نیازی نیست تور داخلی بگیرید خصوصا از هم وطن! ته کار خواهید دید شدیدد متضرر شده اید. اگر قصد گشتن نقاط دیدنی شهری که در آن هستید را دارید با راهنمایی هایی که در این سایت در مورد هر یک کرده ایم به راحتی خواهید توانست با ارزان ترین قیمت آنها را ببینید.

  به صورت گروهی و فردی می توانید به سیر و سیاحت و گردش در داخل شهرها و جزایر اطراف شهرهای تایلند بپردازید بی آنکه خطری شما را تهدید کنید. توجه داشته باشید اصلی ترین خطر همین تورهای داخلی است که نه در همه ی موارد، ولی در اغلب موارد برای شما کیسه دوخته اند پس تا می توانید از تورهای داخلی در امان باشید

  ۰

  پاسخ
 67. 70

  muscular man

  مثل اینکه این دوستمون (علی) تور میبره تایلند انقدر خودشو هلاک میکنه.تو هم مثل بقیه کابران نظرتو بده چرا خودتو اینور اونور میزنی.عزیزم معلوم کاسبی ت تایلند به هم خورده داری به زور مردمو متقاید میکنی همه چی عادیه نه داداش هیچی عادی نیست الانم خبر ۲ نشون داد ۳۰ تا فیل هم بردن برا شاه مرده مراسم برگزار کردن. بیخود مردم رو فریب ندین این پولی که میارن اونجا خرج میکنن تو این شرایط اقتصادی به زور جمع میکنن کمی مرد باشین. این تور بردن نیست تور انداختنه.مثل شبکه های فارسی زبان ماهواره نباشین مواد مخدر شیشه رو به اسم چربیسوز میفروشن.مردونگی به ۲۵۰ گرم نیست.پاتایا جز شادی شبانه و چند جای تفریحی به هیچ دردی نمیخوره الانم همه چی تعطیله رفتن بیخوده.فریب نخورین.

  ۰

  پاسخ
  1. 70.1

   علی

   شما کاملا درست میگی من کاسبیم خراب شده؟خنده داره . به این مردم خوبی نیومده.من کارم تور جمع کردن نیست حسابرسم چیزایی که دیدمو اینجا مطرح کردم ولی متاسفانه انگار خیلی گرون تموم شده واستون شاید شما از اینکه مردم نرن تایلند سود میکنی؟در هر صورت من نظره شخصیمو گفتم همین.شما می تونی خودتون تصمیم بگیرید.موفق باشید

   ۰

   پاسخ
 68. 71

  صدرگشت

  خب به مباحث اصلی باز می گردیم و وضعیت توریستی تایلند پس از مرگ شاه که گویا نمه نمه داره به سمت و سوی برگشتن به حال اولیه پیش می ره ولی هنوز هم زیاد مساعد نیست و مثل سابق نشده است و همین دیروز پریروز مردم پاتایا یکسره سیاه پوش برای ادای احترام به شاه فقید در معابد حضور داشتند.

  ۰

  پاسخ
 69. 72

  صدرگشت

  در خبرها آمد مرد تایلندی که زن معلم آمریکایی که در تایلند گم شده بود و به دنبال آدرس می گشت را به داخل مغازه کشیده و به وی تعرض کرده بود به ۵ سال زندان محکوم شد و زنی که به وی تعرض شده بود اگرچه هنوز بیمارستان را ترک نکرده است ولی وضعیت جسمی خوبی دارد هر چند وضعیت روحی وی مطلوب نیست. به اعتبار اینکه تایلند کشور امنی است زیاد بیگدار به آب نزنید. روزانه چندین مورد از این دست موارد رسانه ای می شوند و خدا می داند چه تعداد از این موارد رخ می دهد که رسانه ای نمی گردد.

  ۰

  پاسخ
 70. 73

  صدرگشت

  هواشناسی تایلند اعلام کرد فصل سرما در تایلند فرا رسیده است و از قرار معلوم سرما در قیاس با ۵ سال قبل ماندگاری طولانی تری در تایلند خواهد داشت و تایلند امسال زمستان سخت تری را تجربه خواهد کرد شمال تایلند آب و هوای سردتری خواهد داشت و بانکوک و پاتایا البته هوایی بین ۱۵ الی ۱۶ درجه را تجربه خواهد کرد.

  ۰

  پاسخ
 71. 74

  صدرگشت

  پس از عادی شدن وضعیت توریستی به پاتایا که سفر کردید به این خیابان سری بزنید. از پایین بودن قیمت ها و از فضای آرام آن تعجب خواهید کرد

  ۰

  پاسخ
 72. 75

  صدرگشت

  «کریس لی»، رئیس سازمان گردشگری تایلند در بیانیه‌ای که در اختیار رسانه‌ها قرارداد نوشت: دو دوره عزاداری وجود دارد که اولی به مدت یک ماه و تا ۱۳ نوامبر ادامه خواهد داشت و شامل همه خواهد بود. پرچم این کشور نیز در یک ماه آینده به صورت نیمه برافراشته خواهد بود و تمامی رویدادهای سرگرمی و نشاط‌بخش در این کشور به حالت تعلیق درآمده است.

  برای سفر به تایلند دست کم تا ۱۳ نوامبر صبر کنید. تا ۱۳ نوامبر شادی و نشاط در تایلند تعطیل است و اگر هم در جایی از تایلند جریان داشته باشد زیر زیرکی و محدود است.

  ۰

  پاسخ
 73. 76

  صدرگشت

  همین الان با تایلند ارتباط داشتم و از وضعیت پرسیدم گفتم تقریبا همه چیز به روال عادی خود برگشته است البته به شرطی که پلیس نیاید!!! یعنی اینکه اگر پلیس حاضر شود موسیقی و شادی و … تعطیل می شود و این گفته به این معنی است که برای سفر بی دغدغه و شادی دور از مزاحمت پلیس دست کم تا ۱۳ نوامبر یعنی تاریخی که دولت تایلند اعلام کرده است تا آن تاریخ شادی در این کشور به احترام شاه فقید ممنوع است صبر کنید.

  ۰

  پاسخ
 74. 77

  صدرگشت

  از یک منبع محلی دیگر در تایلند نیز در مورد وصعیت توریستی حال حاضر تایلند سوال کردم گفت برخی کافه ها تا دو بیشتر موزیک و شلوغی ندارد و برخی دیگر با رعایت احتیاط تا ساعت ۴ الی ۵ هم باز هستند البته به شرطی که پلیس سر نزده و گیر نباشد. شده یه چیزی تو مایه های عروسی های دو سه دهه قبل که کمیته می اومد همه عادی می کردند و تا می رفت دوباره بزن و بکوب رو به راه می انداختن

  ۰

  پاسخ
 75. 78

  صدرگشت

  برخی از دوستان که کسب و کارشان در رفتن شما به تایلند می باشد از اینکه این واقعیت ها در این تاپیک منتشر می گردد دلخور می شوند و تمام تلاش شان این است ه وضعیت در تایلند را هز نظر مساعد توریسم از نطقه نظر ایرانی جلوه دهند ولی واقعیت این است که در این تاپیک لحظه به لحظه به روز رسانی می کنیم. نه از رفتن شما به تایلند سودی عاید ما می شود نه از منصرف شدن شما از رفتن به تایلند و اصولا صدر گشت هم دنبال منافع مالی نیست. اطلاع رسانی بی غرض و بس

  ۰

  پاسخ
 76. 79

  علی

  شاید شما حق داشته باشید فکر کنید من کسب و کارم به تایلند بستگی داره ولی در واقعیت اینطور نیست من حسابرسم و دفترم سمت جنت آباد هست هرکاره مالی و مالیاتی هم داشتید در خدمتم.خواستید شماره هم میدم تا مطئن بشید مدیر آژانس هواپیمایی نیستم.بازم اگه نظراتم و حرفام باعث آزار شما و یا دوستان شد معذرت می خوام .من فقط نظرمو گفتم.

  ۰

  پاسخ
  1. 79.1

   صدرگشت

   آقا اختیار دارید این حرف ها چیه. صدرگشت اساسا برای همینه که باهم تبادل نظر و تبادل اطلاعات و تبادل تجربیات کنیم. خیلی هم خوشحالمون می کنید نظر می دهید از نظرات شما هم بهره مند می شویم. آژانس هواپیمایی داشته باشید هم قدم تون روی چشم در کار تور هم باشید قدم تان روی چشم.

   از خدای ما هم هست کسی باشه که در کار تور باشه و کار درست و انسانی و با انصاف انجام بده و اعضای سایت با خیال راحت در سفرهایی که دارند از این شخص معتبر تور بخرند. ما برای همه چراغ آرزو می کنیم یقینا نور چراغ روشن دوستان گوشه ای از مسیر ما را نیز روشن خواهد کرد و اگر روشن نکند نیز دست کم چشم به چراغ ما نخواهند داشت.

   ما در این سایت اهداف اقتصادی و بیزنسی را دنبال نمی کنیم که ایجاد انحصار کرده و از همه اکیدا بخواهیم که فقط از ما خرید کنند و تبلیغ کنیم هر کس غیر از ما خرید کرد متضرر خواهد شد و از این دست اهداف و رفتارها هم نداریم فضا را بر روی کسانی که بهتر از ما و بیشتر از ما و ارزشمند تر از ما، مردم را راهنمایی و هدایت می کنند ببندیم.

   من خود به شخصه بسی خوشحال تر خواهم بود زحمتی که من هم اکنون می کشم را خود کاربران بر دوش بکشند و اطلاعات بی غرض را در مورد نقاط مختلف دنیا در اختیار دیگر کاربران قرار داده و دیگر کاربران را بی غرض راهنمایی کند و من هم به باقی امورات زندگی خود برسم و وقت بیشتری برای باقی امورات زندگی خود داشته باشم.

   ۰

   پاسخ
 77. 80

  صدرگشت

  هدف ما در صدرگشت فقط این است که کاربران سفر خوب و با کیفیت و مطمئن و صد البته ارزان و همه جانبه ای داشته باشند. قرار است در این سایت همدیگر را راهنمایی کنیم سفری خوب داشته باشیم. دوستانی که در کار تور هستند دوستانی که آژان هواپیمایی دارند نیز همانند بقیه مجاز به دادن نظر و ارسال مطلب هستند و ما مثل بقیه که مرادشان از راه اندازی سایت و گروه و کانال اهداف اقتصادی و جذب مشتری می باشد نیستیم و اساسا بیزنسی در این زمینه نداریم که دنبال مشتری و کسب و کار باشیم.

  به کرات مشاهده کرده ام در رسانه های گردشگری دیگری من جمله تلگرام مباحثی نظیر معرفی هتل ها و سوئیت های ارزان قیمت و راهنمایی های اعضا در مورد سفر ارزان به تایلند و … مطرح می شود مدیران حذف می کنند چون کاسبی خودشان به خطر می افتد ولی در این سایت اصلا از این صحبت ها نداریم.

  حتی اگر مدیر آژانس هواپیمایی و مسئول تور و … هم هستید حرف مفید و بی غرض در جهت راهنمایی دیگر عزیزان دارید ما استقبال می کنیم. توجه داشته باشید که فعالیت های صرف تبلیغی و اینها که مثلا وارد شده و لینک سایت خود را گذاشته و فرار کنید نه! مطلب مستند و قابل قبول در جهت راهنمایی توریست

  ۰

  پاسخ
 78. 81

  صدرگشت

  عزاداری و محدودیت شدید شادی در تایلند تا ۱۳ نوامبر ادامه خواهد داشت. این خبر مربوط به دیروز تایلند است. در شرایطی که مردم تایلند در خیابان ها خم رنگرزی گذاشته اند تا لباس های نیازمند را مشکی رنگ کنند تا کسانی که لباس مشکی ندارند نیز در سوگ شاه بتوانند شرکت کنند انتظار دارید در تایلند شادی بی وقفه و مدام جریان داشته باشد.

  شادی در تایلند در حال حاضر هست نه اینکه نباشد ولی وقتی پلیس سر برسد کافه ها موزیک را قطع می کنند و شادی و تفریح مشروط و زیر سبیلی و نصفه و نیمه است و توصیه می کنیم تا ۱۳ نوامبر صبر کرده و سپس اگر خواستید به تایلند بروید.

  ۰

  پاسخ
 79. 82

  رها

  سلام
  ما ۲۳ نوامبر یعنی ۳ آذر قصد سفر به تایلند رو داریم برای ۱۰ روز نظر من ۲ شهر پوکت و پاتایا هست چون جاذبه های زیادی داره و ۳ روز براشون کمه ولی همسرم اصرار داره بانکوک رو هم اضافه کنیم و تور به صورت ۳ روز بانکو ۳ روز پاتایا و ۴ روز پوکت باشه. به نظر شما کدوم بهتره و اینکه اگه ۳ شهر و بریم اول به کدوم شهر بریم. لطفا یه چیزی بگید تا بتونم قانعش کنم که بانکوک رو حذف کنیم

  ۰

  پاسخ
  1. 82.1

   صدرگشت

   درود جای نگرانی نیست ۱۳ نوامبر دستور مبنی بر تعطیلی شادی در تایلند از سوی نخست وزیر تموم می شه هر چند الانش هم شادی برقرار هست منتهی به صورت زیر زیرکی و دور از چشم پلیس که البته این فقط ظاهر قضیه هست و پلیس از کافه دارها باج سبیل می گیره و اجازه می ده کارشون رو بکنند. ۳ اذر می شه ۲۳ نوامبر و دیگه تایلند واقعا از همه نظر به حالت طبیعی برگشته است و سفر بسیار شادی خواهید داشت.

   والله از نظر من نیازی به حذف بانکوک نیست ها. ۴ روز پوکت سه روز بانکوک سه روز پاتایا از دید من خیلی عالی است. بانکوک فقط بافت شهری و پاساژ خرید نیست و خیلی جاهای دیدنی و ایضا به دلیل رودخانه ی زیبایی که در شهر جریان داره شهر خیلی دیدنی و زیبایی است. در ثانی اقامت زیاد از سه الی چهار روز در پاتایا و پوکت ممکن است برای شما که خانوادگی سفر می کنید کسل کننده باشد. در مورد پروازتون نگفتید. اگر پرواز مستقیم به پوکت بگیرید و بعد از دیدن پوکت به بانکوک برگشته و سپس زمینی به پاتایا رفته و سپس از پاتایا به بانکوک برگشته و پس از سه روز سوار هواپیمای برگشت به ایران شوید عالی است.

   البته از ایران تا جایی که می دونم پرواز مستقیم به پوکت نیست و می توانید از پرواز شرکتهای خارجی استفاده کنید و از تهران (با تغییر پرواز در یک فرودگاه سر راه ) به پوکت بروید بی آنکه در بانکوک پیاده شوید. پوکت را ببینید دوباره به بانکوک برگردید و زمینی به فاصله ۱۴۵ کیلومتر به پاتایا بروید و حتما در پاتایا سری به جزیره کوهلارن هم بزنید و سپس به بانکوک برگردید و پس از گشت و گذار در بانکوک به میهن برگردید

   البته در صورتی که ویزا کارت داشته و خود امکان خرید مستقیم بلیط از طریق اینترنت از شرکت های بین المللی را داشته باشید می توانید از پوکت مستقیما به پاتایا بلیط هوایی تهیه کرده و پس از گردش در پاتایا از طریق زمینی به بانکوک برگشته و پس از سه روز اقامت در بانکوک به سمت وطن بازگردید که بسی مقرون به صرفه تر خواهد بود.

   در پاتایا برای اینکه خود شما هم راحت باشید زیاد با ایرانی ها و هندی ها و رفتارهای ناشایست شون سر و کار و برخورد نداشته باشید توصیه می کنم سمت ساحل جامتین اتاق بگیرید.

   ۰

   پاسخ
 80. 83

  رها

  خیلی هم خوب. ولی من بیشتر از لحاظ جنبه زمان منظورم بود یعنی استفاده بیشتر از طبیعت و جاهای دیدنی پوکت و پاتایا به نظر شما اگر بانکوک رو حذف کنیم و فقط به ۲ شهر دیگه بریم عاقلانه تر هست یا ۳ تا شهر با هم .

  ۰

  پاسخ
  1. 83.1

   صدرگشت

   باز هم بسته به تصمیم خود شماست ولی من که بارها و بارها به تایلند سفر کرده ام سفر به سه شهر را به دو شهر ترجیح می دهم. طبیعت تایلند فقط در پاتایا و پوکت جریان ندارد و خود بانکوک هم خالی از لطف نیست و دیدنی است

   ۰

   پاسخ
  2. 83.2

   علی

   معذرت می خوام نظر میدم ولی خواستم بگم سفر کردن خیلی سلیقه ایه به نظر بنده بانکوکو ۲ روز کنید به پاتایا یا پوکت اضافه کنید البته بازم میگم سلیقه ایه بانکوکبخاطره شلوغی و اون بوی خاصی که میده شاید خوشتون نیاد.

   ۰

   پاسخ
 81. 84

  رها

  پرواز رو هنوز دقیق اطلاع ندارم ولی احتمالا تایلندی هست. من از خستگی راه می ترسم چون خیلی اینطوری تو رفت و آمدیم

  ۰

  پاسخ
  1. 84.1

   صدرگشت

   خب پرواز تایلند طولانی است و حقیقتا خسته کننده هم هست. باید در هواپیما خود را مشغول کنید و البته باز هم خستگی راه خواهد بود . اگر بتوانید پرواز مستقیم به پوکت بگیرید و سپس پرواز مستقیم به پاتایا و از پاتایا به صورت زمینی به بانکوک برگردید کمتر خسته خواهید شد و وقت شما در جریان تشریفات فرودگاهی نیز کمتر تلف خواهد شد.

   ۰

   پاسخ
 82. 85

  رها

  بازم ممنون از راهنمایی جامعتون واقعا استفاده کردم و دیدم بازتر شد

  ۰

  پاسخ
  1. 85.1

   صدرگشت

   اعضای صدرگشت رو از تجربیات و عکس هایی که در این سفر از تایلند و طبیعت زیبای تایلند با خود به وطن خواهید آورد بی نصیب نگذارید.

   ۰

   پاسخ
 83. 86

  صدرگشت

  در بانکوک یک روز به تور داخلی باغ وحش و سافاری و طبیعت بروید یقینا پشیمان نخواهید شد. و برای دو روز دیگر نیز انبوهی گزینه پیش روی شماست ضمن اینکه شب های بانکوک بی نظیر است. بد نیست بدانید بانکوک به نام شهر فرشتگان نیز نامیده می شود. حیف نیست دست کم دو شب این شهر رو سیر نگردید؟

  ۰

  پاسخ
 84. 87

  رها

  حتما عکس ها و تجربیاتم رو منتقل می کنم. ناگفته نماند ما علاقه خاصی هم به پارک آبی داریم و یکی از دلایل سفر شاید استفاده از پارک آبیش باشه. شما کدوم پارک آبی رو پیشنهاد می کنید.

  ۰

  پاسخ
  1. 87.1

   صدرگشت

   SEA LIFE Bangkok

   Paradise Water Park

   و اوووه تا دلت بخواد پارک آبی در این شهر هست. اصلا بانکوک بناش روی آب هست. پس در بانکوک لحظات خوبی خواهید داشت و ما رو هم دعا خواهید کرد که منصرف کردیم بانکوک رو ندیده از تایلند بر نگردید. اولی اکواریوم هست دیدنش خالی از لطف نیست دومی پارک آبی. در پاتایا هم پارک آبی نسبتا خوبی دارند و البته world under water هم دارند که اکواریوم هست. در جزیره هاش هم می توندی حتی غوای کنید.

   ۰

   پاسخ
 85. 88

  رها

  من خودم علاقه داشتم که بانکوک رو هم ببینم اما شک داشتم و با صحبت های شما حتما این کارو می کنم تا از دستش ندم☺☺

  ۰

  پاسخ
  1. 88.1

   صدرگشت

   همین پارک آبی که گفتم رو تو بانکوک برید. باید با لیفتراک بیارنتون بیرون از بس حال می ده اصلا بیرون نمیایید

   ۰

   پاسخ
 86. 89

  صدرگشت

  فقط این نیست ها. ولی این خیلی خوبه. می تونید مثلا پارک آبی cartoon Network bangkok بانکوک هم برید که برای دلقک بازی حال می ده. در کل پارک آبی خیلی زیاد داره.

  ۰

  پاسخ
 87. 90

  رها

  جدی چقدر خوب.😂😂
  چون ما تجربه پارک آبی مالزی رو هم داریم خیلی خوب بود.
  اون یکی پارک آبی سیام پارک هست که ۲ ساعت بعد پاتایا هست اون بهتره یا پارادایس که فرمودین؟

  ۰

  پاسخ
  1. 90.1

   صدرگشت

   خب کسی از پاتایا بلند نمی شه بره پارک آبی سیام بانکوک. خود پاتایا پارک آبی داره تو خود شهر هر چند تو جزیره هایی مثل کوهلارن که از پاتایا خواهید رفت در ساحل امکانات کافی برای شنا و بازی های آبی خواهد بود و واقعا نیازی به پارک آبی نخواهید داشت

   ۰

   پاسخ
 88. 91

  صدرگشت

  Paradise Water Park
  آدرس
  Address: 275 Moo 1, Petchkasem Rd. | Bang Khae Nuea, Bang Khae, Bangkok, Thailand

  ۰

  پاسخ
 89. 92

  رها

  درسته . یک جا هم کفایت می کنه تا به جاهای توریستی دیگه هم برسیم. ممنون و شبتون بخیر

  ۰

  پاسخ
  1. 92.1

   صدرگشت

   تنوع تا دلت بخواد هست. تا دلت بخواد. فقط بخش در تایلند مراقب باش سایت رو حتما بخونید.

   ۰

   پاسخ
 90. 93

  صدرگشت

  Pororo Water Park هم هست در بانکوک به آدرس : Bang Na, Bangkok 10260, Thailand

  ۰

  پاسخ
 91. 94

  muscular man

  پاتایا رفتین حتما به آکواریوم هم سری بزنین خیلی جالبه. بام پاتایا هم برین بدا عگس گرفتن جالبه.

  ۰

  پاسخ
 92. 95

  صدرگشت

  این الان خوبه؟ این الان درسته؟ رسانه های تایلندی عکس و اسم و همه رو منتشر کرده اند. هم وطن ما دیشب در واکینگ استریت خواسته شر درسته کنه یه پیر مرد ۴۰ ساله نیوزلندی گرفته زده شل و پل اش کرده. بخونید

  ۰

  پاسخ
 93. 96

  muscular man

  به جز اینکه عزدارای فعلا تایلند هست و شادی مثل قبل نیست.دد این شرایط که در تایلند حاکمه از دزدی بگیر و آدمکشی و سیل و بیماری و شورش و پمپ بنزین آتش زدن و چاقو کشی آدم باید دیوانه باشه بره تایلند خصوصا پاتایا.بعد فوت شاه تایلند به هم خورده امروز و فردا هست کودتا هم بشه.بهتر دیگه اونجا نرین.

  ۰

  پاسخ
 94. 97

  muscular man

  شبی نمیشه به گلاب های ایرانی پاتایا بری دعوا نباشه با شیشه مشروب و چاقو چنان می افتن جون هم که بیا و جداشون کن.کلا ایرانی هر جا باشه ناامنی با خودش میبره.

  ۰

  پاسخ
  1. 97.1

   صدرگشت

   من حتی درگیری گروهی هم بین ایرانیان تایلند زیاد دیدم. کافه دارهاشون هم بعضی هاشون رو دیدم واقعا عاری از شرافت کار می کنند. دو کافه مجاور هم بودند یکی از این کافه ها مشتری های کافه ی همسایه را اول با زبان به کافه خود دعوت می کردند و اگر نشد حتی با تهدید و کتک زدن و اینها! مشتری کافه بغلی که برای رفتن به دستشویی خارج می شد برای رفتن به دستشویی باید از مقابل کافه ی اینها رد می شد و در این حین اینها می گرفتند و او را به داخل کافه می کشیدند و از کافه بغلی بد می گفتند و حتی پیشنهاد فروش مواد می دادند و من خودم به عینه دیدم وقتی مشتری نمی پذیرفت به بهانه ای با وی درگیر شده و گله ای بر سر وی ریخته و کتک اش نیز می زدند تا اگر به کافه ی آنها نرفت دست کم دیگر این سمت ها آفتابی نشده و به کافه ی بغل دستی هم نروند. اصولا سالم کار کردن در میان ما ایرانی ها واقعا سال هاست که کیمیا شده است.

   اطلاع رسانی را محدود می کنیم و جریان آزاد اطلاعات را می بندیم تا کاسبی مان بچرخد. هدف در میان ما وسیله را توجیه می کند. به مشتری دروغ می گویم مشتری را فریب می دهیم ولی عقل مان به این نمی رسد مشتری که آمد و دید ما فریب اش داده ایم ممکن است از صد نفر یک نفر پیدا شده و اطلاع رسانی کرده و دیگرانی که قرار است در آینده از سر بی اطلاعی در تور ما بیفتند را آگاه کند و کاسبی مبتنی بر فریب و دروغ ما آجر شود. درست و انسانی و سالم کار که بکنیم هر کسی که از ما خدمات گرفت یقینا خدمات ما را به ده نفر دیگر نیز تبلیغ و توصیه و سفارش خواهد کرد و به این ترتیب کاسبی ما روز به روز پر رونق تر خواهد شد ولی ما ایرانی ها هنوز در اغلب موارد این را نفهمیده ایم

   شتر همیشه افق های دور را می بیند ولی قاطر همیشه نگاه اش به جلوی پایش می باشد و سر همین هم قاطر در مسیر بیابانی در هر کیلومتر ده بار در چاله افتاده و کله پا می شود ولی شتر با آینده نگری و دیدی باز آهسته و پیوسته رفته و به مقصد می رسد و مسافر را نیز به مقصد می رساند. برای ما ایرانی ها پند آموز است!

   ۰

   پاسخ
 95. 99

  صدرگشت

  امروز به طور رسمی از سوی مقامات تایلندی اعلام شد که وضعیت توریستی تایلند پس از مرگ شاه از ۱۴ نوامبر به حالت عادی باز خواهد گشت و هم وطنانی که قصد سفر به تایلند دارند می توانند از این تاریخ به بعد با خیال راحت از اینکه جشن و شادی در تایلند از نو برقرار خواهد بود به این کشور سفر کنند.

  لازم به ذکر است که در حال حاضر هم شادی و جشن نصفه نیمه و به صورت زیر سبیلی در تایلند وجود دارد ولی تا ۱۳ نوامبر زیر زیرکی بوده و حالت قانونی ندارد و زیر سبیلی است مثلا مراکز تفریحی و کافه ها حوالی ساعت دو می بندند و باید هم ببندند چون تا همین ساعت نیز به صورت زیر سیبیلی و با دادن رشوه به پلیس باز هستند و این در حالی است که زندگی و تفریح در تایلند اصولا از این ساعت به بعد تازه شروع می شود.

  ۰

  پاسخ
 96. 100

  صدرگشت

  به به به سلامتی دوره ی عزا داری در تایلند هم از ۱۳ نوامبر به بعد داره تموم می شه و تایلند دوباره برقرار می شه. یعنی طوری شده تایلند رو می شه یکی از استان های ایران به حساب اورد از بس ایرانی در تایلند زیاد شده. از ۱۴ نوامبر شادی در تایلند برقرار است.

  ۰

  پاسخ
 97. 101

  صدرگشت

  در سفر به تایلند و اصولا در سفر به هر جای که خواستید برید بیمه مسافرتی اصلا فراموش تون نشه. بیمه مسافرتی معتبر از اژانس ها هم می تونید تهیه کتید و چیز زیادی هم نمی شه شاید حدود بیست تا سی تومن ولی خدای نکرده اتفاقی براتون در سفر رخ بده داشته باشید خیلی خوبه و نداشته باشید بدبخت می شید.

  ۰

  پاسخ
 98. 102

  فریدون

  با سلام میخواستم از آخرین وضعیت تایلند اطلاعاتی به من بدهید

  ۰

  پاسخ
  1. 102.1

   صدرگشت

   تا ۱۴ نوامبر تایلند در عزای عمومی یک ماه به سر می برد و وضعیت برای سفر توریستی مساعد نیست. کافه ها زیر سیبیلی از هفت عصر تا ۱ صبح باز هستند و در صورتی که پلیس در محل رویت شود باید موزیک را بسته و شادی را متوقف کنند و البته محلی های تایلند که یک پای شادی توریست ها در تایلند هستند نیز چون عزادار هستند از شهرهای تورستی رفته اند و شهرهای توریستی در خلوت ترین و ساکت ترین و راکد ترین وضعیت قرار دارد. عزای عمومی یک ماهه ۱۴ نوامبر به اتمام می رسد و طبق دستور رسمی دولت تایلند شادی در تایلند از ۱۴ نوامبر برای عموم و توریست ها از سر گرفته می شود و البته عزای عمومی برای دولت و دولتی ها تا یک سال ادامه دارد. سفر توریستی به تایلند فقط بعد از ۱۴ نوامبر

   ۰

   پاسخ
 99. 103

  فریدون

  لطفا اگه کسی تازه از تایلند برگشته اوضاع اونجارو توضیح بده ممنون میشم

  ۰

  پاسخ
 100. 104

  صدرگشت

  به دستور رسمی دولت تایلند وضعیت از ۱۴ نوامبر در این کشور برای توریسم شاد عادی می شود.

  ۰

  پاسخ
 101. 105

  میثم

  لطفا اگه کسی تازه از تایلند برگشته اوضاع اونجارو توضیح بده ممنون میشم

  ۰

  پاسخ
  1. 105.1

   صدرگشت

   درود وضعیت از ۱۴ نوامبر به اون سو کاملا عادی می شه. در حال حاضر کافه ها از ساعت ۷ عصر تا ۲ صبح بیشتر باز نیستند و وضعیت برای توریسم شاد مناسب نیست.

   ۰

   پاسخ
  2. 105.2

   اکبری

   داداش می خواهی پول ات هدر ندره تو ذوق ات نخوره و تایلند بهت حال بده بعد ۱۴ نوامبر بیا قبلش خبر خاصی نیست

   ۰

   پاسخ
  3. 105.3

   مظاهر

   داداش اولا این ایرانی ها یه روده راست تو شکمشون نیست. آژانس ها هی می گفن تایلند اوضاعش عادیه و از اون ور تلگرام هم هی ر به ره می گفتن داداش عادیه بیایین بیاین ما هم رفتیم. البته ایراد از خود ما هم هست. یه جایی مث اینجا که هشدار می دن و واقعیت رو می گن می گم نه بابا اینها مشکل دارند الکی می گن و باور می کنیم. خلاصه رفتیم. خیلی راحت بگم خبر زیادی نیست الکی دارن می گن خوبه. دولتشون هم گفته بعد ۱۴ نوامبر به حالت عادی میاد. همه تایلندی ها ول کردند رفتن عزا یا خونه هاشون و اولا شهرها مثل شهر ارواج خالیه ثانیا کسانی هم که هستند پیر پاتال و پیر زن و اینهان. ما رو که گول زدن کردن تو پاچه مون البته گول ارزون بودن تور اینها رو خوردیم رفتیم شما حرف گوش کنید وقتی این اقا می گه بعد از این تاریخ به بعد برید از این تاریخ به بعد برید وقتی گه نرید هم نرید تا مثل ما نقره داغ نشید

   ۰

   پاسخ
 102. 106

  صدرگشت

  ۳۱ نوامبر تا ۱۲ دسامبر امسال نمایشگاه موتور و خودرو و حتی قایق موتوری و جت اسکی در تایلند و بانکوک هست. بیش از ۱.۳ میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید می کنند. مسئولین برگزاری پوشیدن پیراهن و شلوار را برای دخترانی که عموما در این قبیل نمایشگاه ها برای تبلیغ خودرو و موتور از آنها استفاده می شود را توصیه کرده و پوشیدن لباسی که زانو در آن پوشیده باش را اجباری کرده است.
  هنوز سه روز از مرگ شاه نگذشته بود تو تایلند کلهم اجمعین در عزای عمومی بودن گروه های تلگرام کاسب های تایلند از اون ور و آژانس های ایرانی فعال در تور تایلند از این ور طوری به مردم تضمین می دادند که شادی در تایلند برقرار هست و ابدا مشکلی نیست که خود من به خودم این سایت شک می کردم.
  هرگز اعتماد و اطمینان نکنید و از قبل قشنگ تحقیق و بررسی بکنید و بعد حرفی که ایرانی ها خصوصا ایرانی های ذی نفع می زنند را بپذیرید که در ود درصد موارد خواهید دید راست نمی گن یا همه ی حقایق را نمی گن یا دست کم بی غرض نیستند.
  ما در این سایت نه فروش داریم نه قصد هل دادن شما به سمت آژانس و یا کشور یا مقصد خاصی ندارید و نیازی هم نداریم دروغ گفته و کتمان حقیقت کنیم. تا ۱۴ نوامبر در تایلند شادی نصفه و نیمه و به صورت زیر سبیلی و با رشوبه پلیس اون هم به صورت خیلی محدود جریان داره.
  سفر به تایلند رو بذارید برای بعد ۱۴ نوامبر و به هشدارهایی که در این سایت به مسافرانی که قصد دارند به تایلند سفر کنند می دهیم و اغلب دوست ندارند شما از وجود این خطرات در تایلند با خبر باشید هم قویا توجه داشته باشید

  ۰

  پاسخ
 103. 107

  صدرگشت

  سفر به تایلند فقط بعد از ۱۴ نوامبر

  ۰

  پاسخ
 104. 108

  امين

  سلام دوست عزیز ما ١۵ آذر قست سفر به پاتایا رو داریم میخواستم بدون سفر توی این تاریخ خوبه و همه چیز کاملا عادی شده ممنون میشم توضیح کامل بهمون بدین

  ۰

  پاسخ
  1. 108.1

   صدرگشت

   درود عزای عمومی و تعطیلی شادی اعلام شده از سوی دولت ۱۴ نوامبر تموم می شه یعنی یکی دو روز دیگه. شما ۱۵ اذر بخواهید برید خیالتون راحت باشه همه چی طبق روال عادی خواهد بود. فقط سایت رو مرورکن مراقب باش تایلند کلاه سرت نره

   ۰

   پاسخ
 105. 109

  صدرگشت

  این هم لینک راهنمایی سفر به پاتایا

  ۰

  پاسخ
  1. 109.1

   امين

   ممنون از سایت عالى ، مطالب به روز ، پاسخگویى سریع شما و گروه تلگرام عالى شما موفق باشید

   ۰

   پاسخ
   1. 109.1.1

    صدرگشت

    درود سایت بدون شما ارزشی نداره و صاحب اصلی سایت شما هستید و بسی بهتر خواهد بود خود شما هم با بازتاب تجارب و عکس ها و سفرنامه های خود چراغ راه دیگرانی باشید که امروز می خواهند راهی که شما دیروز رفته اید را بروند.

    ۰

    پاسخ
 106. 110

  صدرگشت

  همین الان با یکی از دوستانم که تبعه آلمان هست و اکنون در بانکوک به سر می برد در تماس بودم و ورودش به تایلند را اعلام کرد و گفت در صورتی که مقدور بود من نیز سمت تایلند رفتم تجدید دیدار کنیم. در مورد وضعیت تایلند بحث کردیم و صریح و روشن گفت شادی وجود دارد ولی ادا هم در می آورند و این دقیقا لفظی بود که به کار برد. مثلا در عزای شاه از دست رفته هستند و گیر و گورهایی وجود دارد که طبق اعلام دولت از ۱۴ نوامبر این گیر و گورها نیز رفع می شود و امید می رود وضعیت توریستی تایلند به قبل از فوت شاه باز گردد.

  ۰

  پاسخ
  1. 110.1

   امين

   سلام پس منتظر خبراى جدید ازتون هستیم مرسى

   ۰

   پاسخ
   1. 110.1.1

    صدرگشت

    در ایران هر کسی اخبار رو به نفع خودش منحرف می کنه. یه عده نون شون در تایلند رفتن شماست و هرگز در مورد این مسائل صحبتی نمی کنند و می گن تایلند همه جوره ردیفه بیا ولی وقتی نیست برای چی باید هزینه کنه بره. ما در این سایت نه کیسه ای برای کسی دوخته ایم نه اینکه این سایت رو برای پول در اوردن زده ایم. فقط واسه خاطر خودمون و شما زدیم و سر همین هم وضعیت عادی باشه می گیم عادیه نباشه می گیم عادی نیست. هست و نیست اش رو می گیم خود شما تصمیم می گیری بری یا نری یا تغییر مقصد بدی.

    ۰

    پاسخ
 107. 111

  صدرگشت

  یه روز بعد شاه در تایلند حتی داروخانه هاش هم بسته بود و یارو زنگ زده آژانس هواپیمایی می گه آقا ما می خواستیم بریم تایلند آژانس بهش می گه بهترین موقع است بلیط ها کمی ارزون شده! مسافر ازش می پرسه ببخشید اوضاع در تایلند چطوره؟ آژانس می گه عادی مثل روزهای قبل و همه چی رو به راه هست!

  بابا سه روزه شاه مرده اصلا حیوانات شون هم عزا دار هستند تو می گی همه چی در تایلند آرومه ما همه اش خوشحالیم. از اون ور هم که کاسب های ایرانی تایلند هی خبر و فیلم و عکس از تایلند می ذارن می گن ببینید چقدر ساحل قشنگه بیایید! ساحلی که روزهای عادی اش توش جای سوزن انداختن نیست و عکس ازش گرفته می گه قشنگه بیایید. چی اش قشنگه؟ پرنده توش پر نمی زنه بیاد چی کار؟

  از واکینگ استریت فیلم می گیرن می ذارن ببینید چقدر قشنگه چراغ هاش روشن شده و بیایید ولی فیلم صدا نداره! چرا چون موسیقی ممنوع هست و نمی تونن موسیقی بذارن. ببخشید کافه ی بدون موسیقی در تایلند چی داره که یارو پاشه این همه راه بکوبه این همه هزینه کنه بیاد اونجا؟ فقط کاسبیه بچرخه وگرنه کلاه سر مسافر و مشتری رفت هم بذار بره بابا

  ۰

  پاسخ
  1. 111.1

   امين

   سلام با تحقیقاتى که من کردم تمام حرفاى شما درست بودن و کاملا واقعى بدون هیچ سودى بازم تشکر میکنم ازتون بابت راهنمایی های عالیتون چون باعث شد که مسافرتم رو توى اون روزا کنسل کنم و به ١۵ اذر تغییر بدم بازم ممنون از اینهمه مطالب عالی و کارآمد شما

   ۰

   پاسخ
   1. 111.1.1

    صدرگشت

    خیلی ازتون سپاسگزارم که تحقیق نکرده حرفی رو قبول و رد نمی کنید. بقیه هم باید این چنین باشیم

    ۰

    پاسخ
 108. 112

  f_k

  من چند وقت پیش از ی آژانس دار پرسیدم خانمی بود بسیار سر زبان و فلان /گفت وضعیت عادیه و مسافرا که ناراضی نبودن /میگم پادشاشون فوت کرده چطور عادیه چون حرفی برای گفتن نداشت ووفکر کرد منم پرتم گفت همین سکوتش ارامش بخشه و کلی حرف دیگه 😂😂😂

  ۰

  پاسخ
  1. 112.1

   صدرگشت

   ما اصلا دغدغه ای نداریم که مردم می رن تایلند نمی رن تایند. در صدر گشت درمورد کل دنیا صحبت می کنیم و تایلند هم یکی از این مقصدها. برن یا نرن نه چیزی از ما کم می شه نه چیز می ره تو جیب ما. سر همین سیاست ما در این سایت که اصلا هم دنبال بیزینس توش نیستیم اینه که جامع ترین به روز ترین و در عین حال بی غرض ترین اطلاعات در مورد مقاصد توریستی جهان را در اختیار هم وطنان خود و البته به روز ترین و جامع ترین و کامل ترین اطلاعات در مورد جاذبه های توریستی ایران را در آینده ای نزدیک به زبان انگلیسی و فرانسه در اختیار مردم دنیا قرار دهیم.

   اعتقاد ما این است زندگی کوتاه است و بسیار زودتر از آنچه که تصور می کنید دیر می شود. در لحظه ای که انسان می میرد نه به داشته هایش فکر کرده و حسرت نداشته هایش را می خورد و نه …! از کسانی که در آستانه ی مرگ پرسیده بودند که الان حسرت چه چیزهایی را بر دل دارید و یکی از بارزترین حسرت هایی که انسان در حین مرگ با خود خواهد داشت این است که کاش بیشتر می گشتم و بیشتر سفر می کردم و جهان را بیشتر و بهتر می دیدم.

   تلاش ما در این سایت این است که در لحظه ی مرگ این یکی حسرت را کمتر بخوریم همین
   سفر به تایلند فقط به خاطر مسائل این چنینی نیست و البته وجود مسائل این چنینی را در تایلند نمی توان کتمان کرد هر چند در خود ایران الان اوضاع چندان مساعدتر و آبرومندانه تر از تایلند هم نیست ولی توصیه ی ما به ایرانیانی که به تایلند سفر می کنند این است که در سفر به تایلند جاذبه های توریستی این کشور را ببینند که بسیار دیدنی و خاص است.

   هم وطن ما سیزده بار سفر موفق به تایلند داشته است و هر بار نیز یک هفته در تایلند بوده است ولی تنهایی جایی که می شناسد واکینگ اسریت و ساحل است ولاغیر. اولا سفر یک هفته ای به تایلند فقط و فقط اتلاف هزینه و خوردن حسرن زیاد حین برگشت هست و سفر به تایلند هر چه طولانی تر باشد بهتر است در ثانی تایلند جاذبه های بسیار دیدنی دارد که در این سایت رفته رفته آنها را تشریح می کنیم چون واقعا دست تنها هستم و خودم و خودم در سایت مطلب می نویسم و بر خلاف سایت های دیگر کپی برداری از جایی نکرده و نویسنده نیز اجیر نکرده ام مطلب ترجمه کرده و بدون اینکه خود از محلی که در مورد آن مطلب ترجمه می کنند اطلاعاتی داشته و یا رفته و دیده باشد مطالب سطحی ترجمه کرده و در سایت به اسم مطلب ارائه کنیم

   ۰

   پاسخ
 109. 114

  صدرگشت

  بر هم ریختن وضعیت اقتصادی ایران و افزایش شدید قیمت دلار از ۹۵۰ تومان به بالا سبب شدن سفرهای ایرانیان به تایلند کم شده و میزان پول و قدرت خرید ایرنیان نیز کاهش پیدا کرده و کاسبی ارانیانی که در تایلند با محوریت فروش به ایرنیان می چرخید کسادتر گردد و عده ای رستوران ها و کافه های ایرانی بستند.

  کودتایی که چند سال قبل در تایلند رخ داد و تایلند را ماه ها در شرایط وخیم قرار داد و توریست را از این کشور فراری داد کار و کاسبی خیلی از ایرانیانی که در این کشور رستوران و کافه و کاسبی های دیگر داشتند را شدیدا تحت تاثیر گذاشت و وضعیت درآمدی واقعا رقت باری دارند.

  مصرف و فروش قلیان در تایلند ممنوع شد و این خود به تنهایی ضربه ی بسیار سنگینی به کاسبی بسیاری از کافه های ایرانی که مستقیما و یا به صورت غیر مستقیم از فروش قلیان درآمد داشتند زد و اسبی ایرانیان کاسب در تایلند را با رکورد بیشتری مواجه کرد.

  پادشاه تایلند مرد و عزاداری طولانی مدت و تعطیلی مراکز شادی و کاهش سفر به ایرانیان به تایلند نیز تیر خلاص را به کسب و کار کاسبان ایرانی زد به نحوی که در جریان هستیم که خیلی از کافه داران و رستوران داران ایرانی در آستانه ی جمع کردن بوده و قصد فروش رستوران و کسب و کار را دارند و البته خیلی ها هم جمع کردند!

  به همران میزان که رقابت ناسالم مملو از دست زدن به هر ترفند برای از راه به در کردن رقیب در بین ایرانیان ساکن و شاغل در ایران رایج است ده ها مرتبه بدتر از این رقابت ناسالم و ناجوانمردانه در میان اغلب کاسبان و کافه داران ایرانی شاغل در تایلند در جریان می باشد و شاید در این باره در صدرگشت بیشتر صحبت کنیم

  ۰

  پاسخ
 110. 115

  صدرگشت

  برخی از آس ترین جاذبه های توریستی پاتایا را در ابتدای همین تاپیک لینک دادم و البته برخی مهم ترین نکاتی که باید در مورد سفر به تایلند بدانید و لازم است دوباره نخستین پست این تاپیک را مرور کنید. ضمن اینکه این تاپیک به صورت لحظه ای به روز می شود. تایلند را با صدر گشت بگردید. ما اطلاعات روز را بی کم و کاست و بی غرض و بی آنکه تلاشی برای فروش چیزی به شما داشته باشیم در اختیار شما می گذاریم

  ۰

  پاسخ
 111. 116

  میثم

  درود با توجه به اینکه قرار بودعزای عمومی و تعطیلی شادی اعلام شده از سوی دولت ۱۴ نوامبر تموم بشه لطفا از آخرین وضعیت تایلند اطلاعاتی بدهید.ممنون

  ۰

  پاسخ
  1. 116.1

   صدرگشت

   درود پس از اتمام عزای عمومی در چهارده نوامبر اوضاع توریستی تایلند عادی شده است و می توانید سفر کنید

   ۰

   پاسخ
 112. 117

  mhdshs

  سلام
  الان اوضاع تایلند چطوه الان؟

  ۰

  پاسخ
  1. 117.1

   صدرگشت

   از نظر توریستی عادی شذه

   ۰

   پاسخ
 113. 118

  فریدون

  سلام به همه من الان خودم تایلند هستم همه چی به حالت عادی برگشته

  ۰

  پاسخ
  1. 118.1

   صدرگشت

   ممنون از اطلاع رسانی تون. البته در این یه ماهی که توریسم در تایلند تعطیل بود ضربه سنگینی به کاسبی آژانس های هواپیمایی در ایران و البته کافه داران و رستوران داران ایرانی در تایلند. تا جایی که خبر دارم حتی برخی از ایرانی هایی که کاسبی های خرد و البته سالم در تایلند داشتند به دلیل رکود شدید که در این چند سال اخیر در تایلند حاکم شده بود وضعیت درامدی خوبی نداشتند و البته در این یک ماه اخیر که به دلیل فوت شاه، تایلند عملا تعطیل بود نتوانستند دوام بیاورند و کاسبی شان را جمع کردند

   ۰

   پاسخ
 114. 119

  صدرگشت

  خب اجازه بدهید در مورد اینکه با کدام ایرلاین به تایلند سفر کنیم نیز صحبت کنیم. دوستان با هر ایرلاینی که رفتند از نظر قیمت و کیفیت و مناسب و نامناسب بودن ساعت پرواز ایرلاینی که باهاش به تایلند سفر کردند را نقد و بررسی کنند

  ۰

  پاسخ
 115. 120

  صدرگشت

  چندی است که پروازهای شرکت تایلندی به فرودگاه امام هم باز شده است و ایرانی ها می توانند با این ایرلاین به تایلند سفر کنند و تصور می کنم هم باید کیفیت سفر ارتقا یافته باشه و هم انحصار از دست شرکت های داخلی خارج شده باشه و این هر دو ه نفع مشتری است

  ۰

  پاسخ
 116. 121

  فریدون

  دوستان من با عمان ایر اومدم پاتایا درسته که تو مسقط حدود ۲ ساعت توقف داره که اون هم اصلا به چشم نمیاد ولی از نظر خدمات واقعا همه چی عالی بود و از لحاظ قیمت هم باماهان حدودا یکیه

  ۰

  پاسخ
  1. 121.1

   صدرگشت

   حدود قیمت رو هم بگید و اینکه آیا چارتر گرفتید یا سیستمی یا پوینتی. بلیط های چارتر تایلند زیاد مناسب نیست چون ممکنه هوس کنی بیشتر بمونی و چارتر قابلیت تغییر تاریخ رو نداره.

   ۰

   پاسخ
 117. 122

  mhdshs

  ایشالله ما یکشنبه چهارصبح عازمیم
  هواپیمایی عمان ایر
  هتل سه ستاره
  نفری ۲.۳۰۰.۰۰۰

  ۰

  پاسخ
 118. 123

  صدرگشت

  شنیدم تو ایران مستر کارت هم صادر می شه البته بعیده دوام داشته باشه و بهش اطمینان کرد ولی برای خرید اینترنتی و رزرو هتل و خرید بلیط عالی می شه و دیگه دست واسطه هایی همانند اژانس ها کوتاه می شه. یه نفر تحقیق بکنه ببینه تو ایران صادر می شه که ایرانی ها بگیرند و از این پس پروازهای بین المللی و هتل ها را بی واسطه و خود با کارت خود بخرند و رزرو کنند.

  ۰

  پاسخ
  1. 123.1

   امين

   با سلام و خسته نباشید بله صادر میشه و الان ثبت نام میکنن البته دوستان در پاتایا اگر مشکلى پولى برخوردن میتونن برن رستوران ایرانیان نزدیک والکینگ استریت که کارت خوان بانک ملت دارن و همون لحظه بهتون پول میدن و از ایران هم میتونن به حساب بریزن و اونجا برداشت کنن از لحاظ کیفیت غذا هم واقعا خوبه موفق باشید و بنده با راهنمایی هاى عالى و به موقع شما ٢٢ پرواز دارم بازم تشکر میکنم

   ۰

   پاسخ
   1. 123.1.1

    صدرگشت

    درود
    مستر و ویزا کارت خیلی مطمئن تر هست تا اینکه بخواهی اینطوری تایلند پول بگیری چون حدس می زنم درصد خیلی زیادی کم کنن

    ۰

    پاسخ
    1. 123.1.1.1

     امين

     سلام بله درسته مطمن تر هستن و کارایى بالاتر .. بله روى هر صد هزار تومن نزدیک به ده هزارتومان کم میکنن ولى خوب واقعا کار راه انداز است چون بعضی از دوستان بخاطر مسافرت کم نیازی به مستر کارت ندارن به همین دلیل اگه اونجا با مشکل مالى برخورد کنن بهترین راه این است ….. من ٢٢ تا ۶ دى اونجا هستم اگه اطلاعاتى خواستین در خدمت هستم

     ۰

     پاسخ
     1. 123.1.1.1.1

      صدرگشت

      ۱۰ درصد برای انتقال پول خیلی زیاده. شما سه میلیون بخواهید منتقل کنی سیصد هزار تومن کم می شه و این خیلی زیاده. البته در موارد حاد و ضروری خیلی کارایی داره ولی در شرایطی که می شه گزینه های بهتری داشت این روش به نظرم زیاد مقرون به صرفه و عقلانی نیست.

      ۰

 119. 124

  صدرگشت

  دوستانی که عازم تایلند هستند چند تا نکته رو متذکر شوند تا بقیه نیز استفاده کنند: بلیط از کدام ایرلاین، چارتر یا پوینتی یا سیستمی، قیمت، تور گرفته اند یا خودشون می رن، کدام هتل؟ قیمت

  ۰

  پاسخ
  1. 124.1

   امين

   سلام دوست عزیز هر ایر لاین مزایای خودشو رو داره عمان ایر از لحاظ راحتى و کیفیت پرواز و امکانات واقعا خوبه تنها مشکلش اینه که معطلى داره و ساعت ورود به تایلند خوب نیست انگار یک روز تور رو توى سفر بودى ماهان مستقیم است از لحاظ امکاناتی مثل عمان ایر نیست ولى من به شخصه ماهان رو ترجیح میدم و تجربه پرواز با هواپیمایی تایلند رو نداشتم … از لحاظ هتل دو هتل ایبیس و پیادا رزیدنس واقعا هتل هاى سه ستاره خوب و از لحاظ قیمتى عالی هستن بعد از اون هتل چهار ستاره ویستا عالی است … سفر تایلند رو حتما بالاى ده روز برید واقعا جا براى تفریح داره … بیشتر وقتتون رو براى پوکت و پاتایا بزارید … اصلا از خود لیدرهاى تور تور هاى گردشگرى رو خریداری نکنید از رستواران هاى ایرانى میتونید این تور ها رو با هزینه ای خیلی کمتر تهیه کنید ….

   ۰

   پاسخ
 120. 125

  امين

  متاسفانه بیشتر دوستان بیشتر هزینه هاى خودشون رو براى هتل پنج ستاره یا چهار ستاره میدنید که میتونن با هزینه خیلی کمتر هتل هاى عالی سه ستاره با امکانات هتل هاى چهار ستاره رو تهیه کنند و مازاد این پول رو اختصاص بدن به روزای بیشتر …. شما میتونید یک تور عالی چهارده روزه و اقدام در یک هتل سه ستاره تاپ در پاتایا رو با قیمت ۲۴۰۰۰۰۰۰دو میلیون چهارصد هزار تومان تهیه کنید ….. و یک اقامت طولانى مدت و خاطره انگیزى رو داشته باشید بازم سوالى باشه در خدمتم

  ۰

  پاسخ
  1. 125.1

   صدرگشت

   درود من هر بار می رم تایلند خودم شخصا تا اتمام ویزای یک ماهه می مونم و هتل هم نمی گیرم و سویت اجاره می کنم خیلی ارزون تر در میاد. البته شنیدن ویزای دو ماهه بدون نیاز به یک بار خروج از تایلند و برگشت دوباره هم می زنند که البته خودم تجربه اش رو نداشتم. اغلب هزینه ی سفر به تایلند بلیط هواپیما ست و البته راه هم طولانی است و سفر یک هفته ای واقعا عقلانی نیست و دست کم باید دو هفته در تایلند ماند و البته یک ماه ماندن در تایلند اولاتر است

   ۰

   پاسخ
 121. 126

  امين

  سلام طبق قانون جدید ویزاى تایلند از پارسال واچر هتل و مدت اقامت و پرینت حساب الزامى شده است فکر کنم در این صورت شخص نمیتونه مثل سالهاى قبل براى گرفتن سویت اقدام کنند بلیط رفت و برگشت تایلند ماهان ١۶۴٢٠٠٠یک میلیون ششصد و چهل دو هزار تومن است براى روزاى عادى و قیمت ویزا ١٩٠٠٠٠ هزار تومان براى چهارده روز قیمت تور ٢۴٠٠٠٠٠ قیمتى عالى و معقول است

  ۰

  پاسخ
  1. 126.1

   صدرگشت

   الزامی شده ولی مشکلی از اون بابت نیست. پرینت حساب که از دید من بخوان بهتره چون هر چی باشه یه عده که واقعا توان مالی ندارند و در تایلند سربار بقیه می شوند و یا برای کسب درامد به روش های نامعقول دست می زنند نمی توانند از کشور خارج شوند و این به افزایش کیفیت کار کمک می کند که البته من تغییر محسوسی از این نظر ندیده ام. ووچر هتل هم شما خود دست به کار هم نشوید اژانس ها به راحتی برای شما ووچر صوری صادر می کند و ویزا می گیرند. من خودم اعتقادی به تور ندارم چون واقعا اون توری که در تهران به شما می فروشند با چیزی که در عمل دریافت می کنید کاملا دو چیز متفاوت و حتی متضاد است و در مورد من یکی که چندین بار تور خریده ام بلا استثنا همین بود و هر جا که بروم خود می روم. در مورد نیاز بودن و الزامی بودن ووچر هم از سایت های بوکینگ هتل و سویئت راحت با امکان فری کنسل رزرو می کنید ووچر می ده بهت بعدش هم کنسل می کنی در حالی که ووچر دستت هست و با اون می تونی وارد تایلند بشی و البته من خودم رفتم و چون دیدم سوئیتی که بوک کرده بودم عالی بود همونجا رو هم گرفتم و مشکلی هم نبود. فوق اش در صورت تغییر محل اقامت نیز به راحتی می توانید به پلس مهاجرت مراجعه کرده و محل اقامتی که در روز ورود به تایلند اعلام کرده بودید را تغییر دهید تا جرمی هم مرتکب نشده باشید. این روزها سرگرم بررسی اعمال جریمه ی ۴۰۰۰ بتی برای کسانی هستند که محل واقعی اقامت خود در تایلند را در فرمی که در بدون ورود به پلیس فرودگاه ارائه می کنید اشتباه می دهند. ولی در کل تایلند دوستان محلی زیاد که داشته باشید نیازی به اینکارها نیست و مسائیلی همانند اجاره ی جا و … را به آنها می سپارید و آنها مناسب ترین و بهترین و ارزان ترین جا برای اقامت را برای شما رزرو می کنند و وقتی رسیدید تایلند حساب می کنید.

   ۰

   پاسخ
  2. 126.2

   صدرگشت

   مدت اقامت رو من دو هفته اعلام کرده بودم و البته ویزای یک ماهه درخواست کرده بودم داده بودند و وقتی در تایلند دیدم دو هفته چندان راضی کننده نیست بلیط را تغییر دادم و یک ماه موندم.

   ۰

   پاسخ
 122. 127

  صدرگشت

  دوستان بد نیست در مورد تغییر تاریخ برگشت از تایلند هم در صورتی که بلیط سیستمی خریده اند نیز اگر تجربیاتی دارند منعکس کنند چون حس می کنم آژانس ها از این مقوله نیز کلاهبرداری به وفور می کنند. مثلا پروازهای مختلف هزینه ی تغییر تاریخ چقدر می باشد و از این مسائل

  ۰

  پاسخ
 123. 128

  امين

  ممنون توضیح کامل و خوبى بود بنده هم چون سفراى متعددى به تایلند داشتم و محل زندگیم تهران نیست پس هتل و بیلط و ویزا رو به تور قابل اعتمادم میسپارم تا الان هم راضى بودم و اینگونه که شما سفر رو انجام میدین به دلیل تجربه بالا شما است و تعداد محدودى از ایرانیان میتونن اینگونه سفر کنن پس بنظرم ادماى بى تجربه با تور سفر کنن اونم بعد از تحقیق کافى براشون معقول تر است

  ۰

  پاسخ
 124. 129

  امين

  بازم تشکر میکنم که مطالب شما باعث این شد که سفرم رو توى اون روزا به اخر این ماه موکول کنم و قشنگى این سفرم اینه که سال نو میلادى رو تایلند هستم ممنون که تجربه هاتون رو در اختیار قرار میدید

  ۰

  پاسخ
  1. 129.1

   صدرگشت

   وظیفه بود. شما هم بی زحمت تجارت خود از تایلند را منعکس کنید تا بقیه استفاده کنند. ریز ترین نکاتی که شاید از دید خود شما بی ارزش باشند برای کسانی که از این سایت استفاده می کنند یقینا نکات مهمی خواهند بود که دانستن این نکات کمک زیادی به آنها در سفر به تایلند خواهد کرد

   ۰

   پاسخ
 125. 131

  صدرگشت

  دیگه تایلند هم سر زمین لبخند و مهربانی نیست و مراقب نباشید متضرر خواهید شد. بخوانید.

  ۰

  پاسخ
 126. 132

  صدرگشت

  به هر مسافر در سال ۳۰۰ دلار مسافرتی با نرخ دولتی داده می شود. البته اوایل در هر بار سفر نزدیک دو هزار دلار ارز دولتی به هر مسافر می دادند ولی به دلیل اینکه ما مردم ایران اصولا از هر روشی که باشد که ظاهرا سر دولت و دیگران کلاه می گذاریم ولی غافل از اینکه این کلاه در نهایت سر خود و خانواده و فرزندان خود ما می رود کلاهبرداری و گرفتن دلار به این شیوه از دولت به نرخ دولتی به قدری زیاد شد که امروز ارز مسافرتی به یک بار در سال و انهم به میزان ناقابل و بی ارزش ۳۰۰ دلار تنزل داده شد. با سیصد دلار در خارج از ایران واقعا چه کاری می توان کرد که سیصد دلار ارز برای هر مسافر در سال تخصیص داده می شود؟ هر چند من خود به وضوح به خاطر دارم اوایل کار آژانس ها و افراد کاسبی های خود را تعطیل کرده و فقط به این شیوه ارز دولتی خریده و در بازار آزاد فروخته و کاسبی می کردند و دقیقا از ماست که بر ماست!

  بگذریم! دلار این روزها افزایش شدیدا قیمت را تجربه کرده است و با نرخ دلار نزدیک به چهار هزار تومن آیا باز هم سفر تایلند گواراست؟ آیا با این نرخ دلار باز هم می تواند یک ماه در تایلند خوش بود؟ یاد دورانی بخیر که دلار زیر ۱۰۰۰ تومن و بت هم حدود ۳۴ تومن بود و تور دو هفته ای تایلند با دو پرواز داخلی اعم از بانکوک پاتایا و سامویی و پوکت در هتل های لوکی همانند اینترکونتینانتال فقط و فقط ۶۰۰ هزار تومن تمام می شد!

  هر سال دریغ از پارسال و یقینا روزی فرا خواهد رسید که از امروز که در آن هستیم و از آن می نالیم یاد خواهیم کرد و خواهیم گفت یادش بخیر روزگاری دلار تنها ۴۰۰۰ تومن بود و تور یک هفته ای تایلند نیز فقط و فقط ۱۷۰۰.۰۰۰ تومان!

  ۰

  پاسخ
 127. 133

  صدرگشت

  آیا تا به امروز از وجود جایی به نام جهنم بودایی ها در تایلند خبر داشته اید. شاید بد نباشد در سفر به تایلند سری به این مکان هم بزنید و ببینید بودایی ها در جهنم شان گناهنکاران را چگونه مجازات می کنند. در ضمن خدای جهنم هم حی و حاضر در این مکان نشسته است و حکم صادر می کند. ببینید.

  ۰

  پاسخ
 128. 134

  صدرگشت

  تایی ایر ویز یعنی خطوط هوای تایلند پرواز مستیقم از ایران به بانک داره. امروز قیمت گرفتم حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومن. البته ویزا هم روی بلیط! دو وعده پذیرایی و نوشیدنی هم در داخل پروازی فری! هواپیما بوینگ سالم و نو و از همه مهم تر پرواز سیستمی است نه چارتر. دوست نداشتی بری کنسل کن با جریمه مختصری باقی پولتو می دن و از اون ور خواستی تاریخ برگشت و یا رفتن رو تغییر بدی با مختصر جریمه ای این کار میسر هست.! با این وضعیت رفتن به تایلند از ایران با پروازی جز تایی ایر ویز به نظر من اشتباهه.

  ۱+

  پاسخ
 129. 135

  صدرگشت

  برای رستوران بازها و شکم چرانان اخبار خوشی دارم که از فردا روزی چند تا رستوران توپ و خاص و شاخ و خلوت و دنج و خیلی خاص را در پاتایا معرفی می کنم و در مورد هر یک نیز توضیحات لازم رو می دم که در چه شرایطی و با چه وضعیتی برید حال می ده برید حالشو ببرید. رستوران گردی جزئی از سفرهای منه و عاشق این قسمت از جهانگردیم

  ۱+

  پاسخ
 130. 136

  بالی

  امیدوارم ایرانیان عزیز یه تجدید نظری تو سفر به تایلند بکنن

  جایی مثل بالی رو ول کردن دارن میرن تایلند با انواع بیماری و …

  ۱+

  پاسخ
 131. 137

  صدرگشت

  من خودم شخصا تایلند قبل از کودتای ۲۰۱۴ رو با کل دنیا هم عوض نمی کردم ولی وقتی در تایلند وضعیت اسف بار شده است دلیلی بر تعصب کور در مورد تایلند نمی بینم که برخی از ایرانی ها چنین می کنند. البته در این وسط اط فعالیت پیگیر عده ای از کاسبان تایلند که مردم را به سمت تایلند هل می دهند نیز نمی توان به این راحتی گذشت که بسیار موثر بوده است. توریست اگر بداند در تایلند چه چیزی در انتظار وی می باشد یقینا نمی رود ولی وقتی از سوی کاسبان تایلند در نا اگاهی نگه داشته شده و بمباران شده و هدایت شده و هل داده می شود طبیعی است که برود.
  در این رابطه بخوانید.

  ۱+

  پاسخ
 132. 138

  صدرگشت

  وضعیت توریستی تایلند این روزها نیز خوب نیست. از یک سو باران شدید سبب فلج شدن همه چیز در تایلند شده است و از سوی دیگر سالگرد فوت شاه تایلند است و از همه مهم تر مراسم سوزاندن جسد شاه در حال اجراست و توصیه می شود سفر خود به تایلند را به پس از اکتبر موکول کنید

  ۰

  پاسخ
 133. 139

  مرضیه

  سلام ما اول نوامبر قصد سفر داریم ایا اونموقع هم اوضاع بده

  ۱+

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ را ترجیحا با اعداد انگلیسی وارد کنید. *

هرگونه باز نشر مطالب این سایت حتی با ذکر منبع منوط به کسب اجازه ی کتبی از مدیریت می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت به استناد قانون حمایت حقوق مولفین و مصنفین و ... .پیگرد قاطع قانونی و برخورد قضایی را به دنبال خواهد داشت.